Nero nie widzi pliku jaki chcę wypalić

Jak w temacie.Zassałem sobie GPartet jako plik ISO. Chciałem wypalić go na CD i korzystać z Live CD. Ale Nero 9 go nie widzi. Jak klikam na “Wszystkie pliki” w tedy jest, ale wyskakuje komunikat “nie oczekiwany format pliku”. Co zrobiłem nie tak. Plik jest skompresowany . Czy o to chodzi? Jeśli tak to jak go rozpakować ,żeby powstał jeden plik ?Bo jak ja to robię to wychodzi 5 plików . Czy ktoś wie co zrobić?

nagrywasz jako dysk z danymi??? Musisz tam dać Nagraj obraz CD

Zaznacz nie wszystkie pliki tylko image files iso,nrg.Wskaż miejsce pliku i nagrywaj.

Nie nagrywam danych.Klikam ---->stwórz kopię zapasową ----->kopiuj dysk —>obraz dysku lub zapisany projekt. Zawsze tak robiłem i wszystko było ok. Jak wybiorę image files iso to nie widzę tego pliku, więc nie mogę wskazać .

Przecież ty nie tworzysz kopii zapasowej lub obrazu dysku! Ty masz obraz dysku CD w formacie .iso i chcesz go wypalić na płytę. Nie mam nero zainstalowanego to nie napiszę jak to w nim zrobić, ale wcześniej już Ci ogólnie napisali.

.Jak byś miał nero to byś wiedział że innej opcji dotyczącej ISO tam nie ma .Do tej pory tak roiłem i wszystkie płytki Live Cd mi działały.

Dodane 04.05.2009 (Pn) 19:59

Dodam że używam Nero StartSmart

Nie mam nero bo mnie ten program do siebie nie przekonał. Używałem wersji 6/7/8/9 przez kilka miesięcy i wiem, że ta opcja tam była. Co się dzieje jak po prostu kilkniesz na ten plik .iso? Jeśli dobrze masz wszystko ustawione to powinien się załadować program do nagrywania z wczytanym plikiem.

oki