Nero nie widzi płyt

Mam system XP Professional SP2.

Gdy udało mi się uporać z zainstalowaniem systemu (hahaha potrzebna była jakaś śmieszna dyskietka) ale jakby tego było mało w tej chwili Nero nie widzi płyt, nie chce kasować płyt CD-RW, DVD-RW. Mam nagrywarki DVD Samsung SH-S183L na sata i nagrywarkę DVD LG na ata i też nie widzi płyt. Jakby tego było mało po dograniu sterowników ASPI i uruchomieniu programu XXL program nie potrafi odczytać właściwego ustawienia kolejności napędów, nie daje się uruchomić, a nagrywarki samsunga opisuje “chińskimi” znaczkami!! Nainstalowałem Viste w której także Nero wer. 7.10 przy tym układzie nie widzi płyt. Z tą wersją Nero starszy komputer gdzie jest wszystko na ata nie robi żanych problemów.

Gdy tylko “przesiadłem” na lepszy PC myślałem, że tych problemów będzie mniej ale wydaje mi się że jest to początek góry lodowej. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to proszę o rady.

A co mówi NERO Info Tool ? (w Nero Toolkit)

A przed formatem wszystko działało? Wiesz co ja proponuje ci abyś zrobił formata jeszcze raz ale teraz zeby ci zrobiła to jakas osoba która sie na tym zna. Wydaje mi sie ze problem tkwi w formacie.

Info tool wszelkie info jakie podaje to to że widzi nagrywarki i w ogóle wsio jest OK!!

Problemy zaczęły się gdy do obecnie zakupionego komputera tj ok 1 rok temu dołożyłem nowy dysk sata!! Wcześniej także był dysk sata ale pierwsza instalacja systemu odbyła się w serwisie. Przez cały okres użytkowania przeinstalowywałem dane systemy, formatowałem dany dysk i korzystałem jak zawsze z tzw wielosystemowego dysku np 3x XP na 1 HDD i wsio było ok. Gdy dołożyłem dysk HDD 320GB Barracuda na sata i zmieniłem angrywarke LG z ata na dwie samsunga sata zaczęły występować problemy. Wiele czytałem, próbowałem doweidzieć się w serwisie i okazuje się, że przy takich konfiguracjach tj. mieszane dyski ata, sata nagrywarki ata,sata oraz napęd dyskietki występują przedziwne problemy. Jendymz pierwszych tak jak już wcześniej dopisałem nie mogłem nainstalować na nowy dysk sata systemu na ata syst. wgrywa sie bez problemu. Dopiero po wszelkich próbach wymiany wszystkich urządzeń po kolei z wyjątkim płyty głównej nic to nei dawało. Okazało się, że trzeba używać jakiejś dyskeitki i faktycznie podczas instalacji używam dyskeitki pobranej ze strony asus. Dało mi to możliwość wgrywania dowolenj ilości zystemów np 3x XP plus 2x Vista.

i bez urazy coś takeigo jak sformatować i wgrać to już na dzień dzisiejszy dla mnie nie jest problem. Myślę że ne w tym tkwi problem.

Sorki - nie jestem w stanie Ci pomóc …

niezła jazda…

(a tak dawno wymyślili SCSI - nawet AMIGA !!

Natomiast - na pewno będę śledził ten wątek - może ktoś Ci pomoże …

a jak zachowuje się starsze Nero np 6,6 czy Express? Może warto zerknąć na starszą wersję programu i będzie wszytko ok? Warto sprawdzić :slight_smile:

Szczerze to nie próbowałem starszych wersji an tym kompie. Ale wczoraj posiedziałem nad kompem sformatowałem wgrałem system kilka ważnych programów i w końcu dograłem Nero. Okazało się, że zaczął widzieć płyty i nagrywać, ale dzisiaj dograłem kilka kolejnych programów i jest to samo co było;/ Nie widzi płyt RW i nie chce nagrywać.

Wygląda na to, że musiałbym po każdym zainstalowanym programie sprawdzać Nero. Ale podejrzewam, że zaczyna się to dziać po dograniu prog. XXL i sterowników ASPI.

Tylko zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje?? Gdyż wcześniej na starszym kompie gdy nie było tych śmiesznych sata takich problemów nie było i wer. Nero 7 chodziły bez problemu i chodza do dziś !!

Hehe był ślpey heheh (zart) tez tak mialem ale kumpel przyszedl cos poptrzestawail nawet nie wiedzialem co i dziala haha;p

a zainstaluj wszystko na początku a nero na końcu może coś pomoże jeżeli instalacja będzie przeprowadzona ostatnia (chodzi głównie o ten program co go podejrzewasz)