Nero wypluwa plytki i nie nagrywa ich!

Mam taka niemila sytuacje ze mam nero i dwa napedy jedna zwykla nagrywarke a druga kpilem ostatnio nagrywarke dvd!! jesli chodzi o nagrywanie dvd to w nero bez problemu mi nagrywa ale… jak chce nagrac zwykly plik ktory ma 723mb ale jak go przeniose do nagrania to wyraznie mi pasek pokazuje ze sie miesci na plycie i powinno to narrac to tak nie jest!! nie nagrywa mi wypluwajac mi plyte i twierdzac ze nie ma wystarczajacej ilosci miejsca na tym nosniku!! bzdura!! zawsze nagrywalo mi bez problemu a tu nagle takie cos?? co jest grane?? wpspomne aby ze w easy cd creator ten sam plik nagrywa mi na plyte… CZY KTOS SIE ORIENTUJE CO JEST GRANE???

A co z innymi plikami o takiej samej wadze też nie chce ich nagrywać czy problem masz tylko z tym jednym plikiem.

723MB>703MB, więc to chyba normalne, że nie chce nagrać, zwracając komunikać o zbyt małej pojemności nośnika CD (no chyba, że 800MB płyta CD).

W przypadku płyt 800MB, to należy w głównym oknie Nero przejść do menu ‘Plik|Preferencje|Ustawienia zaawansowane’ i ustawić ‘Zezwalaj na overburning płyt CD w trybie DAO’ i ustawić na 92 minuty

723 MB powinny sie zmieścić na płytkę 700 MB

Opis jak ustawić Nero masz tutaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 9762#79762

Aż tak ekstremalnego overburningu na zwykłej nagrywarce CD/DVD to nie widziałem (tyczy się oczywiście płyt 700 MB).

A co się tyczy obrazów płyt, to z reguły obraz ma większy rozmiar niż rzeczywisty rozmiar plików, które się na niego składają (wyjątek stanowi bodajże format .iso, gdzie jest porównywalnie)

A co tam było takiego ekstremalnego.

Chodzi o to, że to aż ~23MB do ‘nadpalenia’.

I jest wielce prawdopodobne, że taka operacja nie wyjdzie.

Lecz, z tego, co mi wiadomo, do ok. 720MB da się wykorzystać ovreburning.

O ile sobie dobrze przypominam, nadpalałem już więcej :slight_smile:

Czyli jest to możliwe. I więcej się nie da. :slight_smile:

No i zależy też od jakości nośnika.

Na jednej płytce wyjdzie,a na innej nie.

Dlatego najlepiej przed overburingiem odpalić Nero CD-DVD Speed=>Dodatki=>Test przepalania i wiesz ile możesz nadpalić płytke.

Ale na pewno nie można powiedzieć, że to ekstremalny overburning :slight_smile:

Jest to względne stwierdzenie,gdyż jak było powiedziane : Dla jednej płytki będzie on extremalny,a dla innej nie :slight_smile:

Ludzie ja nie o nadpalanie sie pytam!! mam prolem z nero bo nie nagrywa mi filmow na cd gdzie winnym programie easy cd creator nagrywa mi bez problemu wiec nie jest to wina ani plyty ani nagrywarki tylko NERO! !!

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo Ty nie wiesz o co pytasz… :?

Po pierwsze wątpie żebyś mógł nagrać 723Mb w Nero bez wykorzystania overburingu.Przed chwilą sam sprawdzałem.

Po drugie program programowi jest nie równy w jednym nagrasz w drugim nie.

A po trzecie to już został tylko pasek stanu sprawdz czy ktoś ci nie zmienił

Odpal Nero=>Konfiguruj=>Zakładka Ustawienia Ogólne

Sprawdz “Pasek Stanu” ponieważ jak go zwiększysz to nero bedzie pokazywał że plik sie mieści na płycie a tak naprawde plik jest za duży i wtedy nero wypluwa ci płyte.

pasekstanu3gf.jpg

Chłopaki wiecie co powiem wam dokladnie o co mi chodzilo bo juz rozwiazalem problem! !!

szczególnie pliki *bin :smiley:

no właśnie mam też taki sam problem ustawilem overburnign bo mam płytki 870M i nie mam niewiem czemu czegos takiego jak wybób disc at one na pulpicie? mojego nero może coś jeszcze trzeba ustawić a może polecicie mi jakis inny program do nagrywania?

Powinieneś mieć to tutaj:

nero9nc.jpg