NES - gra i emulator - "zintegrowanie" do EXE

Witam!

Posiadam gierkę w formacie NES,

jednak do jej otworzenia potrzebny jest emulator.

Czy da rade przerobić tą gierkę do formatu *.exe?

Tak aby przy odpaleniu włączyła się gra,

a nie trzeba było włączać po kolei emulatora i gry?

Proszę o pomoc. Za jaką z góry dziękuję!

Gierka ma być “prezentem” dla kolegi.

Pozdrawiam

Może archiwum SFX ?

SFX to archiwum samo wypakowujące się.

To da mi tylko tyle że pliki się wypakują.

A mi chodziło o to żeby połączyć emulator z grą.

Np. chcę włączyć grę, to nie włączam najpierw emulatora a potem za jego pomocą

włączam grę, tylko że klikam np. na gra.exe i już gram.

Przecież przy archwiach SFX masz coś takiego jak “post events”.

Normalnie służy to do uruchamiania instalatora, ale w Twoim przypadku może posłużyć do uruchomienia emulatora.

WinRAR ma taką opcje.

Myślenie nie boli :smiley:

szczerze powiedziawszy nie slyszalem wczesniej o czyms takim, a mogłoby to byc naprawde interesujace i pod wzgledem programistycznym mozliwe do zrobienia,

trzeba na to spojrzec tak: emulatorowi wskazywany jest przez uzytkownika dany ROM (plik z gra przypuscmy na NES), po czym nastepuje jego uruchomienie (tej gry), czyli jest możliwość napisania takiego emulatora ktory automatycznie wczytałby tę jedną wskazaną grę i koniec. Ta gra znajdowałaby się w tym samym folderze co plik exe i miała nazwę “plik.nes”, wtedy można byłoby podmieniać ten jeden plik na różne gry i po prostu odpalać plik exe który by ją emulował.

Wiąże się to moim zdaniem z pisaniem nowego emulatora od nowa lub np. na otwartym i udostepnionym kodzie już istniejącego, wtedy w taki emulator dałoby się wbudować plik z grą, lub po prostu dać te dwa pliki i powiedzieć “uruchom ten z kolorową ikonką” (nasz emulator). Innej słusznej koncepcji póki co nie widzę :wink:

PS. Ewentualnie rozejrzyj się jeszcze w sieci czy taki emulator o którym wspomniałem już nie istnieje, bo jest to bardzo realne. Wydaje mi się że był taki emulator napisany w Javie, ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy, tam było tak jak opisuję - plik z emulatorem i jeden plik z grą o ściśle określonej nazwie pliku.

Nie chce mówić co Shaken miał na myśli (bo tego nie wiem ;)), ale sądzę że chodziło mu o odpalenie emulatora i gry bez kombinowania z osobnym uruchamianiem poszczególnych programów.

Można to zrobić pisząc w notatniku coś w tym stylu:

nazwa_emulatora.exe [lista parametrów] nazwa_romu

i zapisać plik jako .bat

Ten sposób działa z emulatorami psx, więc z Nes też powinno się udać, kwestia odpowiedniego doboru emulatora który potrafi wystartować rom z linii komend.

Jeżeli ta gierka nie ma unikalnego rozszerzenia to można to rozszerzenie zmienić np na .AutoNes

Skoro już ma unikalne rozszerzenie (jak nie to patrz wiersz wyżej) to w c/c++/c#/pascal/delphi latwo napisać program (tylko kilka wierszy) który najpierw odpali emulator a potem grę. Potem w windows’ach skojarzyć rozszerzenie pliku gierki z tym właśnie programem.

Efekt - podwójne kliknięcie i gra się odpala.

=VND= - o to mi dokładnie chodzi.

Emulator : VirtualNES, Gra : gra.nes

Mógłbyś mi więcej powiedzieć jak to zrobić?

Pozdrawiam!

w notatniku napisz:

E:\Vnes\VirtuaNES.exe E:\Vnes\STRT2010.nes

i zapisz gdziekolwiek jako np. nazwagry.bat, teraz wystarczy że klikniesz podwójnie na plik .bat i odpali się emulator z załadowaną grą.

w moim przykładzie pierwszy fragment “E:\Vnes\VirtuaNES.exe” to scieżka do VirtualNES a drugi to ścieżka do pliku z romem (test zrobiłem na Street Fighter2010) :wink: U Ciebie oczywiście ścieżki zmień na odpowiednie i po sprawie.

Jest jeden haczyk - kolega musi grę i emulator mieć w tym samym katalogu który znajduje się w pliku bat. Czyli jeśli u mnie gra i emulator były w E:\Vnes, kolega musi wypakować też tam, albo poprawić ścieżki w pliku bat.

Prościej skojarzyć rozszerzenie *.nes z plikiem wykonywalnym VirtuaNES.exe

Potem wyeksportować odpowiednie zapisy w rejestrze do pliku install.reg

Na komputerze kolegi wystarczy podwójny klik w install.reg (jeden raz)

Uruchomienie gry podwójny klik na dowolny plik z rozszerzeniem *.nes