NET. Framework 3.5 = kilka wersji w jednej?

Potrzebuję net. framework 2.0 i 3.0 ale żeby uniknąć późniejszego usuwania/instalowania chcę mieć najnowszą najlepszą i najstabilniejszą wersję… Pytań parę:

  1. Czy net. framework 3.0/3.5 mają wbudowane starsze wersje (2.0 itp.)?

  2. Jeśli tak to która wersja lepsza - 3.0, 3.5 czy może 2.0?

  3. Mam Vistę 64bit więc wersje TYLKO na x84 nie będą działać - napisz coś o tym bo nie chcę ściągać podobnego pliku jeszcze raz…

z góry dzięki ;p

Raczej nie. Nie ma która lepsza, raczej która jest potrzebna. Można mieć 2 i 3 jednocześnie.

a wersja 3.5 instaluje poprzednie wersje i czy dodaje jakieś nowe odnośniki do panelu sterowania?

Najnowsza wersja to .NET Framework 3.5 SP1,niestety każda wersja instaluje także poprzednie wersje,w przyszłym roku planowane jest wypuszczenie .NET Framework 4.0

Nie jestem pewien, ale vista chyba ma już chyba .net framework zintegrowany w sobie i instaluje się razem z systemem.

Tak, Vista posiada wbudowany .NET Framework 3.0, ale polecam instalację wersji 3.5 SP1, ponieważ wydajność jest wyższa i ma mniejsze obciążenie zasobów PC.

Czyżby zainstalował się tylko jeden Framework (zainstalowałem 3.5)?

http://img.wklej.org/v/21835Przechwytywanie.JPG

Posiadam .NET Framework 3.5 SP1 i nie mam żadnych problemów z uruchomieniem programów napisanych np. dla wersji 2.0.

Po instalacji 3.5 (bez sp1) myślałem że się ściągnie do niego SP1 ale się nie ściągnął więc pobrałem “NET. Framework 3.5 Service Pack 1” ze strony Microsoftu i włączyłem instalator (3.5 bez SP1 nie usunąłem przed tym bo myślałem że instalator jest “inteligentny” lub się nadpisze). Instalator do pobrania miał 77mb a gdy doszło do 59mb pojawiły się “Próby połączenia z serwerem” i po wszystkich (dosłownie) próbach net. framework zaczął się instalować ale jak ściągnęło się tylko 59 / 77mb to ja w menadżeże zadań wyłączyłem proces instalowania i usunąłem net. framework 3.5 z kompa. Po zrestartowaniu komputera ściągnąłem ten sam plik instalatora 3.5 z SP1 (tylko tym razem w ogóle nie miałem frameworka na kompie [oprocz tego wbudowanego]) i co? Instalator miał do pobrania 44mb a pobrał tylko 30mb :confused: . Najlepsze jest to, że instalacja według instalatora przebiegła pomyślnie…

Też się z tym spotkałem i wygląda na to, że jest to jak najbardziej prawidłowe :x .NET Framework 3.5 SP1 zainstalowany i wszystkie programy wymagające obecności tych bibliotek działają bez najmniejszych problemów.

Trzeba zainstalować najpierw podstawową 3.5 a później doinstalować SP1 czy można od razu zainstalować z sp1?