Net Framework 4.5.2 błąd krytyczny

(Dsiecinski) #1

Witajcie! Podczas instalacji .NET Framework 4.5.2 (w sumie instalowałem go tylko dlatego, że jeden program wymagał takiej nie innej wersji, gdyby nie to pewnie nawet nie odkrył bym problemu) na Windowsie 7 Professional 64bit wyskakuje błąd krytyczny poprzedzony zdarzeniami widocznymi na zrzutach ekranu:

W trakcie instalacji, postęp zatrzymuje się, i pokazuje się takie oto okno:

Następnie po wybraniu JEDYNEGO pliku który pasuje do kryterium wyszukiwania, pokazuje się ramka oznajmiająca, że :

Po wycofaniu instalacji aplikacji pojawia się błąd krytyczny następującej treści:

(Kazdan63) #2

Instalator sieciowy ? (musi mieć dostęp do internetu przez zapor(ę)(y)) czy .exe (67MB) ?

4.5.1 RC ? 4.51 !

W przypadku dalszych problemów :

(Dsiecinski) #3

Instalator offline, jak i online mają te same błędy, próbowałem obydwu.

(Kazdan63) #4

Odinstaluj narzędziem Microsoftu  4.5.1 RC .

(Dsiecinski) #5

A mógłbyś jeszcze wyjaśnić jak :smiley: ? Jestem całkowicie zielony jak wiosenna trawa w tych rzeczach xd

(Kazdan63) #6

(Dsiecinski) #7

Po użyciu obydwu podanych przez Ciebie programów (najpierw narzędzia do naprawy .NET, później do wyczyszczenia, gdize w tym do wyczyszczenia zrobiłem to z wersją 4.5.1 BEZ rc, nie wiem czy ma to znaczenie) problem jest nadal, i nadal taki sam :confused:

(Kazdan63) #8

Z klucza rejestru : HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Products usuń wszystkie podklucze związane z .NET FRAMEWORK .

WIN+R

REGEDIT.exe

(arapo) #9

@Dragho -do przejrzenie http://tuningwindows.bloog.pl/id,344308965,title,2-Instalacja-NET-Framework-v35-OffLine,index.html?smoybbtticaid=614457

https://www.google.pl/search?q=Net+Framework+4.5.2+b%C5%82%C4%85d+krytyczny&oq=Net+Framework+4.5.2+b%C5%82%C4%85d+krytyczny&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8#q=net+framework+4+b%C5%82%C4%85d+krytyczny+podczas+instalacji

(Dsiecinski) #10

@KAZDAN63 Zadziałało! Dziękuję ślicznie za poświęcony czas i chęć do pomocy :smiley: ! I w ogóle całe to tłumaczenie, jak już mówiłem jestem zielony w tych sprawach xd

@arapo

Przejrzałem to, i ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania napisałem tutaj, i jak widać opłaciło się.

(Kazdan63) #11

Takie "przypadłości" ma bardzo wiele programów opartych na Instalatorze Windows (np. również Silverlight) i ilekroć są kłopoty z zainstalowaniem nowych wersji należy bezwzględnie ręcznie usunąć informacje o ich wcześniejszych instalacjach zawarte w tym kluczu rejestru bo jak widać ich deinstalatory nie są doskonałe , nawet te wykonane przez MICROSOFT .