NET Framework a format komputera

Witam ponownie!

Ostatnio mam problemy z zainstalowaniem NET Frameworka wersji 3.0 oraz 3.5. I czy pomógł by format komputera ? Chce się zapytać , ponieważ nie będę robił formatu bez sensu , gdzie i tak nic nie pomoże z tym i strace pół dnia (a nawet więcej) na to.

Nie moge zainstalować tych wersji , próbowałem na wszystkie sposoby i kumpel mi mówił , że tylko format pomoże , ale nie wiem czy mu do końca wierzyć (wiadomo jak to czasami z kolegami jest).

Framework.NET (niezależnie od wersji) jest oddzielnym komponentem programowym dla systemu Windows, dlatego każdy użytkownik tego systemu musi samodzielnie przeprowadzic procedurę instalacji tego komponentu.

Proponuje nastepujacą procedurę instalowania Framework.NET 3.5:

  1. Należy najpierw ściagnąć i zainstalować pakiet redystrybucyjny dla Frameworka.NET w wersji 2.0 PL. Jest on dostępny na tej stronie lub można go ściagnąc z Centrum Pobierania ze strony Microsoftu. Waży ok. 22 MB. “Pakiet redystybucyjny” oznacza, że jest kompletna wersja instalacyjną, niezbędną do poprawnego działania aplikacji. Należy mieć tez na uwadze, że kolejne wersje Frameworku.NET, czyli 3.0 i 3.5 stanowią rozszerzenie wersji 2.0 o dodatkowe funkcjonalności. Na chwilę obecną nie jest dostępny pakiet redystrybucyjny dla wersji 3.5 (przynajmniej mi nie udało się znaleźć takiego na stronie Microsoftu), dlatego kolejne wersje trzeba “doinstalowywać” do wersji 2.0. Wcześniejszą wersją Framework.NET w stosunku do wersji 2.0 jest 1.1, ale ona jest już w obecnej chwili przestarzała, dlatego instalujemy od razu wersje 2.0.

  2. Uruchamić usługę Windows Update (Start -> Wszystkie programy -> Windows update), która ściagnie automatycznie wszystkie dodatki i aktualizacje do Framework.NET. W konsekwencji bedziecie mieć na swoim komputerze Framework.NET w wersji 3.5 SP 1 PL wraz z poprzednimi wersjami 2.0 i 3.0, a nawet wersję 1.1. W sumie będzie to ponad 60 MB do ściągnięcia.

Oczywiście procedura automatycznej aktualizacji poprzez usługę Windows Update nie zadziała, gdy nie macie legalnego Windowsa, ponieważ pierwszym komponentem, jaki instaluje ta usługa na komputerze jest program do sprawdzania legalności używanego systemu - WGA (Windows Genuine Advantage). Dopiero po sprawdzeniu, czy system jest legalny, następuje proces aktualizacji. Oczywiście i z tym problemem można sobie w bardzo prosty sposób poradzić, ale nie mogę go podać, ponieważ stanowiło by to złamanie Regulaminu tej strony. Niemniej jednak “dla chcącego nie ma nic trudnego” - wszystko jest opisane w Internecie :).

Jeszcze jedno. Jakie wersje Framework.NET macie zainstalowane na swoim komputerze możecie w łatwy sposób sprawdzić, przechodząc do C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework (jest to ścieżka dla Win XP, dla innych wersji Windows ścieżka moze być inna). W oddzielnych podkatalogach zainstalowane są różne wersje Framework

No ale nie napisałeś dlaczego nie możesz zainstalować?

Taką sprawę załatwia się w 10 MINUT ghostem

a lamery męczą się pół dnia