NET Framework-czy niezbedny?


(Judashek) #1

Witam.Czy konieczna jest instalacja NET Framework 2.0 przed zainstalowaniem sterownikow karty graficznej?


(qrczak13) #2

Do ATI starczy 1.1.


(bartus2003) #3

tak jesli instalator tego wymaga

jestes pewny??? ja do radka 9550 potrzebowałem :roll:


(qrczak13) #4

Sorry. Źle odpowiedziałem. Do ATI jest potrzeby, ale różny do różnych modeli.


(Judashek) #5

Instaluje xp, potem potem net framework i sterowniki karty tak?Czy kolnejsc instalicji sterownikow ma jakies znaczenie?Jesli jesli juz wer. 1.1 to trzeba ja odinstalowac?


(bartus2003) #6

to jest tak, instalujesz sobie XP, i teraz tak jesli twoje sterowniki przed instalką wymagają środowiska net framework 2.0 to musisz go zainstalowac, a potem stery. W przypadku gdy stery tego nie wymagają to mozesz pozostac przy net framework w wersji 1.1 :slight_smile:


(Judashek) #7

A jesli z zainstalowalem xp wraz z er. 1.1 , to przed instalacja 2.0 trzeba usunc wer. 1.1?Podobno jesli wer. rozna sie jezykami, to trzeba jedna odinstalowac.


(Dareks8) #8

Nie. Stery będą działać. Nie będziesz miał tylko możliwości wejść do panelu sterowania karty. Do starszych wersji był wymagany Net Framework 1.1, a od wersji sterów chyba 6.9 juz potrzeba 2.0. Kiedyś przypadkowo zaktualizowałem wersję 1.1 do 2.0 i nie miałem wejścia do panelu kontrolnego karty więc wygląda że starsza wersja została nadpisana. Ale lepiej będzie odinstalować 1.1 poczyścić rejestr i dopiero zainstalować wersję 2.0. I na samym koncu stery do grafiki. Chyba że masz programy wymagające wersji 1.1 NET Framework np. PaintNet wtedy bedziesz musiał go zaktualizować do najnowszej wersji wymagającej już wersji NF 2.0.


(Judashek) #9

Mam wer. 6.9 do Gigabyte- 9550 Nie wym tylko, czy podczas instalacji winxp, zainstalowala sie ta aplikacja a wdoda/usun programy jej nie ma.


(Dareks8) #10

Czyli do wersji sterów 6.9 net framework 2.0. To się nie instaluje z systemem chyba że używałeś Autopatchera. Więc jeśli nie masz tego w dodaj/usuń to raczej nie jest zainstalowane. I najpierw instaluj net framerwork 2.0 , a dopiero potem stery. A jeśli już masz stery zainstalowane to je odinstaluj i ze strony http://www.ati.com pobierz najnowszą wersję 6.10 i z tamtąd też w pierwszym kroku pobierz net framework. Po deinstalacji sterów musisz dokładnie poczyścić pozostałości.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76390&


(bartus2003) #11

Judashek powiedz z czego ty robisz problem??? przeciez ci juz tlumaczylem il mozna, jesli jest wymagany net framework 2.0 to sobie zainstaluj, a jesli nie potrzeba to nie instaluj!! proste.