NET Framework-czy niezbedny?

Witam.Czy konieczna jest instalacja NET Framework 2.0 przed zainstalowaniem sterownikow karty graficznej?

Do ATI starczy 1.1.

tak jesli instalator tego wymaga

jestes pewny??? ja do radka 9550 potrzebowałem :roll:

Sorry. Źle odpowiedziałem. Do ATI jest potrzeby, ale różny do różnych modeli.

Instaluje xp, potem potem net framework i sterowniki karty tak?Czy kolnejsc instalicji sterownikow ma jakies znaczenie?Jesli jesli juz wer. 1.1 to trzeba ja odinstalowac?

to jest tak, instalujesz sobie XP, i teraz tak jesli twoje sterowniki przed instalką wymagają środowiska net framework 2.0 to musisz go zainstalowac, a potem stery. W przypadku gdy stery tego nie wymagają to mozesz pozostac przy net framework w wersji 1.1 :slight_smile:

A jesli z zainstalowalem xp wraz z er. 1.1 , to przed instalacja 2.0 trzeba usunc wer. 1.1?Podobno jesli wer. rozna sie jezykami, to trzeba jedna odinstalowac.

Nie. Stery będą działać. Nie będziesz miał tylko możliwości wejść do panelu sterowania karty. Do starszych wersji był wymagany Net Framework 1.1, a od wersji sterów chyba 6.9 juz potrzeba 2.0. Kiedyś przypadkowo zaktualizowałem wersję 1.1 do 2.0 i nie miałem wejścia do panelu kontrolnego karty więc wygląda że starsza wersja została nadpisana. Ale lepiej będzie odinstalować 1.1 poczyścić rejestr i dopiero zainstalować wersję 2.0. I na samym koncu stery do grafiki. Chyba że masz programy wymagające wersji 1.1 NET Framework np. PaintNet wtedy bedziesz musiał go zaktualizować do najnowszej wersji wymagającej już wersji NF 2.0.

Mam wer. 6.9 do Gigabyte- 9550 Nie wym tylko, czy podczas instalacji winxp, zainstalowala sie ta aplikacja a wdoda/usun programy jej nie ma.

Czyli do wersji sterów 6.9 net framework 2.0. To się nie instaluje z systemem chyba że używałeś Autopatchera. Więc jeśli nie masz tego w dodaj/usuń to raczej nie jest zainstalowane. I najpierw instaluj net framerwork 2.0 , a dopiero potem stery. A jeśli już masz stery zainstalowane to je odinstaluj i ze strony http://www.ati.com pobierz najnowszą wersję 6.10 i z tamtąd też w pierwszym kroku pobierz net framework. Po deinstalacji sterów musisz dokładnie poczyścić pozostałości.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76390&

Judashek powiedz z czego ty robisz problem??? przeciez ci juz tlumaczylem il mozna, jesli jest wymagany net framework 2.0 to sobie zainstaluj, a jesli nie potrzeba to nie instaluj!! proste.