.Net framework mocno spowalnia komputer XP SP2

Witam

Użyj przywracania systemu

nic nie dało. przywróciłem system 2dni przed instalacją tego ***** oraz antywira a po przywróceniu te programy nadal są…

a może to coś podpowie

http://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/hh925569(v=vs.110).aspx

Odinstaluj wszystkie, bo coś szwankuje, pewnie net framework client namieszał z uprawnieniami do plików. Użyj tego:

http://www.dobreprogramy.pl/.NET-Framework-Cleanup-Tool,Program,Windows,12485.html

 

Po usunięci wersji, które masz w systemie, przeczyść system, choćby ccleanerem.

Tak naprawdę, to potrzeba choćby frameworka 2, ale można znaleźć instalator offline tylko tego frameworka, a nie całej paczki i różnych wersji językowych. Potrzebne do uruchamiania programu biurowego i wiele aplikacji potrzebuje po prostu tego środowiska uruchamiania aplikacji.

usunięte ‘niby’ wszystko. Gdy wchodzę w services.msc : jak widać on dalej się tam znajduje ?

Aban

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

ngen service, to zainstalowany odrębnie client frameworka. Tu znajdziesz zainstalowane programy i możesz w nim odinstalować clienta frameworka:

http://portable.info.pl/myuninstaller-portable/

Ok. Usunąłem jednak wszystkie pliki, nie ma nic poza tym z usług. Nie ściągałem tego wyżej wymienionego programu. Zauważyłem jeszcze że lagi są mniejsze gdy wyłącze ESETa którego de facto zainstalowałem po to by pozbyć się virusów ściągniętych z frameworkiem. Póki co jest dobrze, choć mogłoby być lepiej. Czy ktoś zna się na logach?

Wirusy z frameworkiem ? - [CIACH] po prostu zainstaluj SP3 a dopiero potem frameworka i zacznij co najmniej od dwójki!

 

Daruj sobie takie teksty, następnym razem taki post poleci do Kosza.

rgabrysiak

tak właśnie z frameworkiem bo pierwszy raz po ściągnięciu czegoś i zainstalowaniu komp zmulił się tak masakrycznie. Dodatkowo ściągałem to z jakiejś kijowej stronki, tak samo jak i inne programy potrzebne do skompletowania tego .net’a oraz sam docelowy program dla którego zaczynałem całą tę akcję… w sumie nazbierało się tych pobranych plików i któryś z nich miał trojana bo eset krzyczał.

Trzeba było instalować antywira wcześniej a nie po wszystkim. http://www.dobreprogramy.pl/.NET-Framework,Program,Windows,11516.html

Na razie pozbyłem się tego programu i nie potrzebuję go. Darowałem sobie kosztem jego jedną grę :wink:

To jest tak - bez SP3, XP ma duże problemy, bo od prawie 7 lat aplikacje są tworzone z uwzględnieniem SP3. Poczytaj opis na DP:

SP3, to podstawa. Właśnie naciąłeś się na problemy z instalowaniem frameworkow.

ściągnąłem dziś AML free register cleaner i wykrył mi ponad tysiąc niepotrzebnych rzeczy. Usunął wszystko. Istniała tam też znaczna częśc rejestrów po frameworku.

Ok. Usunął wszystko odnośnie frameworka i wywaliłem też ESETa bo strasznie lagował. Od tamtej pory jest też ten problem z internetem że łączy się masakrycznie długo i długo włącza się mozilla. Myślałem że to ustąpi po odinstalowaniu ww programów ale nie. CO może być?

Firefox “muli” problemy z dodatkami, usługa utrzymania, updatery i inne aplikacje pchające się do neta, (autostart), szkodliwe aplikacje, mało pamięci itd.

Co masz w autostarcie? Co masz zainstalowane? Ile zajmuje pamięć podręczna firefoxa?

Sam dot net raczej kompa nie zamula, raczej bagaż jaki z nim przychodzi… nowszy windows installer (szeroko znane problemy z svhost i usługą update), runtime C++, podmiana bibliotek systemowych itd.

 

Nie wiem czy poniższe coś Ci pomoże, ale warto dodać choćby informacyjnie.

Przede wszystkim nie ma sensu instalowania najnowszego dot net’a jeżeli aplikacja wymaga starszego, co więcej - może to nic nie dać… już tłumaczę dlaczego:

Dot net nie jest kompatybilny wstecz w przypadku przynajmniej kilku wersji… 4.0 obsłuży programy pisane pod 3.0, ale pod 3.5 już nie; 4.5 domyślnie zawiera część (ale tylko część) 3.5, resztę można doinstalować z płyty windowsa itd… Moim zdaniem najlepiej instalować wszystkie potrzebne dot nety w kolejności od najmniej potrzebnego.

Zauważyłem też, że w przypadku dot net 3.5 instalator płata figle - dobrze znaleźć wersję offline (ok 240 mega) i instalować go bez połączenia z internetem, gdyż i tak na koniec coś próbuje dociągać (może fix 3.5.1? - nie wiem), a bez tego działa i jest ok.

może wyrzucić Windows Installer 3.1 ? wszystkiego innego oprócz niego pozbyłem się.

Co Ty masz za XP?

Póki działa Windows Update, to wchodzisz w ie8, narzędzia i uruchamiasz stronę WU. Wyszuka Ci wszystko, co potrzebne i zbędne. Klikasz instalacja niestandardowa i masz wszystkie poprawki, aktualizacje krytyczne, aktualizacje inne, czyli pakiet zabezpieczeń do internet explorer8, chyba, że nie masz jeszcze ie8, to zaktualizuj, wszystkie frameworki, essentialsa, silverlighta i co tam możesz sobie życzyć jako potrzebne, to wybierasz.