Net. Framework na WIN 7 x64

Witam. Posiadam laptopa z systemem Win 7 Home Premium x64.

Podczas instalacji Pakietu MS OFFice 2007 wyskakuje mi błąd, który wg. googli świadczy o braku składnika NET. Framework 2.0. W systemie jest w teeeeeeeeeeeeori zainstalowany Framework w wersji 4.0… Tylko w teorii. Tak czy inaczej moje pytanie brzmi. Skąd wziąć instalki na 64 bitowy system. Od paru dni już z tym siedzę. Z tego co wyczytałem to muszę zainstlować wersje 1.1, 1.1 SP1, 2.0, 3.5, 4. Pobrałem jakieś narzędzie, dzięki któremu usunąłem wszystkie poprzednie wersje tego programu. Jednak z instalacją mam problemy bo musi być x64 i w ogole…

pozdrawiam. (w miedzy czasie dalej walczę)…

EDIT:

główny problem to instalacja net framework 2.0 x64. Wyświetla się ze niby jest juz zainstalowany.

http://www.microsoft.com/downloads/pl-p … layLang=pl :wink:

162 — liczba znalezionych wyników.

pozdro… tydzien to bd robił. Byłem na ich stronie.

Przecież masz Windows Update,sam znajdzie i zainstaluje to co potrzebne.Zobacz na opcjonalnych.

o tym nie pomyślałem. Z.w sprawdzę/. tylko, że system mi wykrywa framework 2.0 którego tak naprawdę nie ma…

Dodane 08.01.2011 (So) 17:50

niestety nic nie wykrywa prócz normalnych aktualizacji.

http://www.microsoft.com/downloads/en/d … laylang=en Najpier przeczyść system Ccleanerem /Rejestr i próbuj zainstalować od nowa.

próbowałem, wywala komunikat “… wersja zainstalowana… bla bla”

W takim razie NET.Framework 4 Client.

zainstalowałem i niestety nadal to samo :confused: to przez ten 64 bitowy system pewnie :confused:

Ja miałem na połowie komputerów Windows x64 i bez instalacji Framework działało. Może to przez płytę, może jakaś z defektem, albo jakieś gadżety w systemie miałeś. W każdym razie ja problemów nie miałem.

W systemach windows takie cuda się dzieją. Jakiś miesiąc temu opracowałem mały spis jakie instalować net. frameworki by wszystko działało, wygląda to tak:

XP

	v1.1

	v1.1 SP1

	v3.5 SP1

	v4.0 

Vista

	v1.1

	v1.1 SP1

	v3.5 SP1

	v4.0 

7

	v1.1

	v1.1 SP1

	v4.0

Zanim zaczniesz instalować to usuń wszystkie wersje jakie masz zainstalowane i powinno pomóc.

Co ma do tego że system jest x64?

A i jeszcze jedno. Jak masz zainstalowanego Net. Framework 4.0 to nie da się zainstalować Office 2007 oraz 2010, Sprawdzałem na kilku kompach z różnymi systemami, zawsze wysypywał się podczas instalacji. Wystarczyło usunąć z systemu .net 4 na czas instalacji i można było zainstalowac office bez problemu.

po zainstalowaniu net framework 1.1 i 1.1 sp 1, problem nadal ten sam. Być może zle usunąłem 4.0, jak się tego pozbyć całkowicie z systemu?

EDIT:

C:\Windows\Microsoft.NET - w tym katalogu znajdują się wersje 1.1, 2.0, 3.5 nie ma 4.0

C:\Program Files (x86)\Microsoft.NET - tutaj jeden folder a w nim 2 jakies pliki (brak info o wersji itd)

Używałem też narzędzia do czyszczenia net framework, ale to co zostało pod windowsem… zostało.

Ja zwyczajnie je usuwałem przez programy i funkcje. Sprawdź też w aktualizacjach czy tam się coś za ukryło a po wszystkim przeczyć programem ccleaner.

Nie potrafię ich odinstalować bo są zintegrowane z instalacją. Przez co nie są wyświetlane w programach i funkcjach. Spróbuję jeszcze w awaryjnym zainstalować wszystko od początku.

Włóż płytę z systemem Windows 7. Otwórz wiersz poleceń jako administrator. Wpisz:

sfc /scannnow

Następnie Uruchom Windows Update i pobierz znalezione aktualizacje.

PS.

Windows 7 w czasie instalacji systemu instaluje środowisko NET.Framework 3.5.

Poprzez Windows Update pobiera ewentualne aktualizacje.

NET.Framework 3.5 jest kompbatybilny wstecznie (posiada już biblioteki NET.Framework 2.0, NET.Framework 1.1 był obecny w Windows 2000/XP).

Ale niektóre programy nie chcą tak działać i trzeba doinstalować v1.1 czy się chce czy nie (microsoft…)