Net mobilny w telefonie i na netbooku łapie mi tylko edge

Mam taki wkurzający problem, który kiedyś poruszyłem, ale nie umiem znaleźć rozwiązania . Mam wykupiony w orangee free internet mobilny i korzystam z tego w netbooku i telefonie (nokia 206 - głównie do przeglądania maili).

Problem polega na tym, że od kiedy zacząłem korzystać z telefonu i netbooku to w netbooku łapie mi tylko sieć EDGe. I w netbooku sieć działa wolno, a wcześniej jak nie korzystałem z telefonu to łapał mi 3g.

Problem polega na tym, że mam manager połączeń, ale tam nie umiem znaleźć 3g - jest tylko edge.

Co mam zrobić - oprócz pójścia do salonu orangee, bo taki net na netbooku jest wolny, że pożal się Boże.

Nokia 206 nie posiada modemu 3G, więc jest prawidłowo czyli maksymalnie EDGE.

Natomiast nie podałeś dokładnej nazwy netbooka, więc nie wiadomo jaki wbudowany modem posiada.

Mam modem Huawei w netbooku Acer Aspire. W telefonie jest okey, chodzi mi o net w netbooku. To wszystko dobrze działało w netbooku - łapało 3g - dopóki nie zacząłem korzystać również z netu w telefonie.

Po prostu w ustawieniach połączeń w programie, przy pomocy którego łączysz się z netem ustaw wymuszone 3G - tylko w przypadku gdy kartę SIM wkładasz do lapka (jak rozumiem ma on wbudowany modem).

Tak jak pisałem w ustawieniach w modemie huawei (program menager połączeń) nie wykrywa mi 3g, a tylko edge i nie mam takiej opcji, żeby ustawić 3g.

Hej,

Możesz pokazać screeny z tego programu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557

Skorzystaj z tego

Dimateus

to wygląda tak jak tym filmiku:

tylko powiedzmy (obraz z 1 minuta 3 sekundy - filmiku) to mam tylko sieć edge i tylko to - reszta opcji są jak pani mówi - kolorem szarym

Program przetestuję. Zamierzam też odinstalować menager i go zainstolować ponownie. Zobaczymy co się stanie .

Może to przez to, że wyciągam modem USB często nieprawidłowo tj. na gorąco, gdy jest podłączony - tak się zastanawiam.

Hej,

A próbowałeś dokonać zmian nim połączyłeś się z siecią. W niektórych aplikacjach - na przykład Nokii - nie jest możliwa zmiana sieci na 3G, gdy połączenie jest już ustanowione.

Daj znać, czy coś się dzięki temu zmieniło.

Jak dla mnie mało prawdopodobne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dobra chyba pomogła reinstalacja menadżera połączeń. Na razie działa i wykrywa 3g. Zobaczymy czy to się zmieni po pewnym czasie - po wielokrotnym przerzucaniu karty SIm z telefonu do modemu netbooka.

dzięki za pomoc…

edit: niestety to nie pomaga i łapie tylko edge…

do salonu marsz lub ewentualnie zmiana modemu