Net mobilny w telefonie i na netbooku łapie mi tylko edge

(Tojuzkoniecc) #1

Mam taki wkurzający problem, który kiedyś poruszyłem, ale nie umiem znaleźć rozwiązania . Mam wykupiony w orangee free internet mobilny i korzystam z tego w netbooku i telefonie (nokia 206 - głównie do przeglądania maili).

Problem polega na tym, że od kiedy zacząłem korzystać z telefonu i netbooku to w netbooku łapie mi tylko sieć EDGe. I w netbooku sieć działa wolno, a wcześniej jak nie korzystałem z telefonu to łapał mi 3g.

Problem polega na tym, że mam manager połączeń, ale tam nie umiem znaleźć 3g - jest tylko edge.

Co mam zrobić - oprócz pójścia do salonu orangee, bo taki net na netbooku jest wolny, że pożal się Boże.

(eddie71) #2

Nokia 206 nie posiada modemu 3G, więc jest prawidłowo czyli maksymalnie EDGE.

Natomiast nie podałeś dokładnej nazwy netbooka, więc nie wiadomo jaki wbudowany modem posiada.

(Tojuzkoniecc) #3

Mam modem Huawei w netbooku Acer Aspire. W telefonie jest okey, chodzi mi o net w netbooku. To wszystko dobrze działało w netbooku - łapało 3g - dopóki nie zacząłem korzystać również z netu w telefonie.

(ra-v) #4

Po prostu w ustawieniach połączeń w programie, przy pomocy którego łączysz się z netem ustaw wymuszone 3G - tylko w przypadku gdy kartę SIM wkładasz do lapka (jak rozumiem ma on wbudowany modem).

(Tojuzkoniecc) #5

Tak jak pisałem w ustawieniach w modemie huawei (program menager połączeń) nie wykrywa mi 3g, a tylko edge i nie mam takiej opcji, żeby ustawić 3g.

(Dimatheus) #6

Hej,

Możesz pokazać screeny z tego programu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(ra-v) #7

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557

Skorzystaj z tego

(Tojuzkoniecc) #8

Dimateus

to wygląda tak jak tym filmiku:

tylko powiedzmy (obraz z 1 minuta 3 sekundy - filmiku) to mam tylko sieć edge i tylko to - reszta opcji są jak pani mówi - kolorem szarym

Program przetestuję. Zamierzam też odinstalować menager i go zainstolować ponownie. Zobaczymy co się stanie .

Może to przez to, że wyciągam modem USB często nieprawidłowo tj. na gorąco, gdy jest podłączony - tak się zastanawiam.

(Dimatheus) #9

Hej,

A próbowałeś dokonać zmian nim połączyłeś się z siecią. W niektórych aplikacjach - na przykład Nokii - nie jest możliwa zmiana sieci na 3G, gdy połączenie jest już ustanowione.

Daj znać, czy coś się dzięki temu zmieniło.

Jak dla mnie mało prawdopodobne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Tojuzkoniecc) #10

Dobra chyba pomogła reinstalacja menadżera połączeń. Na razie działa i wykrywa 3g. Zobaczymy czy to się zmieni po pewnym czasie - po wielokrotnym przerzucaniu karty SIm z telefonu do modemu netbooka.

dzięki za pomoc…

edit: niestety to nie pomaga i łapie tylko edge…

do salonu marsz lub ewentualnie zmiana modemu