Net nie działa pomimo że komputer widzi go jako podłączony

Witam.

Mój problem jest dość dziwny a mianowicie: 3 dni temu włączyłem komputer ale na ikonie sieci LAN pojawił się żółty trójkąt, wiec standardowo poszedłem zresetować modem, a jak to nic nie dało to router. Nadal nic… Próbował w różnych kombinacjach i jedyne co mi się udało uzyskać to to że komputer na którym był brak neta widzi internet jako podłączony, pakiety zostają wysyłane i odbierane natomiast nic nie działa… Ani żaden komunikator, steam przeglądarka internetowa ani nic co potrzebuje neta. Dzisiaj włączyłem drugi komputer podłączony do tego samego router też kable i na nim internet śmiga jak trzeba… Ale taka sytuacja powtarzała się kiedyś na tych komputerach zamiennie jednak zawsze restart router i modemu pomagały… Dodam że próbowałem reinstalacji sterowników od karty sieciowej, zmiany kabla i tego typu prostych laickich sposobów na przywrócenie neta… Pomóżcie, bo strasznie mnie wnerwia że komp który ma ledwo rok nie łapie neta a komp “dziadek” lata jak trzeba…

Niestety trzeba zacząć od tego:

http://sieci-komputerowe.net/podstawy/1 … ow-w-sieci

daj znać co wywęszyłeś;]

Ni z tego ni z owego po wejściu w ustawienia routera i usunięciu komputera na którym nie było neta z listy klijentów, sieć zaczęła działać na nim poprawnie…

Temat do zamknięcia