NET-S Nigdy więcej tam nie kupię

Niestety przed zakupem w NET-S nie przeczytałem licznych negatywnych opinii jakie można znaleźć w Internecie na temat tego sklepu. Zamówiłem u nich produkt za ponad 1800zł. Zgodnie z przysługującym mi prawem produkt sprawdziłem. Niestety nie spełniał moich oczekiwań toteż go oddałem i tu się zaczęły problemy. Biorąc pod uwagę reputację sklepu przygotowałem się na próby oszustwa ze strony NET-S. Przed wysłaniem zrobiłem zdjęcia produktu, które pokazują, że jest on w stanie nienaruszonym i idealnym. Produkt oczywiście otworzyłem na co prawo mi pozwala. Przedstawiciel sklepu, który nie raczył się nawet przedstawić bezczelnie mnie okłamał twierdząc, że na produkcie "znajdują się ślady użytkowania i zabrudzeń" i że przez to potrącą mi 10% jego ceny, czyli 180zł, co oczywiście jest niezgodne z prawem, nawet gdyby takowe ślady faktycznie istniały. Za przesyłkę zwrotną oczywiście też mi nie zamierzali oddać pieniędzy, nie mówiąc już o przysługujących mi odsetkach (Art.32. par. 1. Ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta i art. 7. par 3. Ustawy z dnia 2 marca 2010 o ochronie niektórych praw konsumenta).

Dzięki za info.
Możesz doprecyzować sformułowanie “nie spełniał moich oczekiwań”? Chodzi o to że produkt ogółem Cię nie zadowalał, czy coś z tą sztuką było nie tak?

Tłumaczyć się na szczęście nie trzeba. Odstępuje się od umowy i tyle.

1 polubienie

Faktycznie, opinie mają fatalne. Wyglada na to, że oni sprzedają niskie ceny :wink:

Akurat koszty przesyłki zwrotnej ponosisz Ty jeżeli nie wybrałeś najtańszej dostępnej opcji, a najlepiej dogadać się ze sklepem, choć NET-S to tylko sprzedaje, ale zwroty to u nich masakra jakaś. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego w wyszukiwarkach mają najniższe ceny - po przeczytaniu opinii dowiedziałem się czemu. Towar przychodzi uszkodzony lub używany, roszczenia gwarancyjne czy zwroty są masakrycznie utrudniane, a zazwyczaj jak w Twoim przypadku liczy się na potracenia. Potrącą Ci za towar, a potem wystawią go ponownie jako nowy i trafi do kogoś innego.

Co do zabrudzeń to penie chodzi o odciski palców itp. a tego nie można podciągnąć pod zniszczenia kwalifikujące się na odszkodowanie - bo tym jest to potrącenie.

1 polubienie