Net w UPC zwalnia na wifi

Witam,

Mam problem z netem w UPC (Gdańsk).

Na kablu mam prędkość za jaką płacę 25 Mbit/s, zaś po podłączeniu routera wifi (Linksys WR54GL z Tomato 1.28 standardowe ustawienia) mam tylko okolice 15 Mbit/s, czyli 10 Mbit/s mniej.

Nie mam pomysłu co może być - zmieniłem firmware na Tomato, bo podejrzewałem, że oryginalny firmware może coś walić, podłączyłem drugi taki sam nowy router i ten sam problem na oficjalnym firmware.

Będę wdzięczny za pomysły na testy!

Z góry dzięki za odpowiedź.

Ja mam dokładnie to samo, tyle że mieszkam w Rumi i też mam internet UPC 25mb. Dzwoniłem z 10x, byłi “fachowcy” 2 czy 3 razy. Wymieniali kable, naprawiali swoje te skrzynki i nic. Dalej na speedtest.net pokazuje średnio 15mb. Jednak w pewnym momencie zobaczyłem że ściągam z prędkością 2.6mb a na speedtest dalej 15, 16mb. Myślę że zależy to od serwerów, jakimi łączami dysponują.

W miejscu gdzie masz pasek adresu wpisz 192.168.100.1 i sprawdź jak wygląda siła sygnału twojego połączenia.

Powinno wyglądać tak jak na moim zdjęciu, jeśli masz znacznie wyższe to wtedy zdzwoń do ich i truj im dupę ile wlezie.

http://imageshack.us/f/29/sygnal.png/

Twój router zapewne obsługuje prędkości minimum do 50mb.

Więcej na tym sprzęcie nie wyciągniesz. Po prostu ograniczenie standardu b/g. Musisz mieć router i kartę sieciową w komputerze w b/g/n.