Net z kompa na telefon

Witam wszystkich. Mam pytanie co do telefonu SGH e-251.Ostatnio wpadłem na pomysł aby udostępnić neta z kompa na telefon ale mi się to nie udaje.

Czy ktoś zna jakiś sposób aby to zrobić najlepiej przez bloototh, które niedawno kupiłem, ale kabel też moge kupić jak będzie trzeba.

Z góry dziękuje.

Nie ma co se głowy zawracać BT. Nawet mały transfer mocno przymula komputer. Lepiej korzystać przez 3G (zwłaszcza, że tanio).

Ale mi chodzi o to żeby nic nie płacić np. jak kompa zajmie mi brat to łącze się i neta mam szybszego niż na 3G.

A jeśli muli kompa przez bloototh to może być przez kabel jak tylko się da :smiley:

Akurat nie będzie takie szybkie. Testowałem transfer po BT i był bardzo kiepski. Kompa będzie tak spowalniać, że kursor będzie się przycinał.

Z tym to grubo przesadziłeś. Szybkość 3G dochodzi do 7,2Mb/s

Prędkość Bluetooth jest zależna od klasy urządzeń podłączonych do sieci BT:

klasa 1 - prędkość do 15Kb/s

klasa 1.1 i 1.2 - do 21Kb/s

klasa 2.0 - do 55Kb/s (jeśli tylko urządzenia BT, które posiadasz mają wsparcie dla technologii Enhanced Data Rate to max. prędkość wynosi 2.1Mb/s… jednak mało urządzeń wspiera taką technologię, a już na pewno nie posiadają jej telefony komórkowe)

Tak więc do 7,2Mb/s z 3G to transferowi z bluetooth brakuje straaaaaaaaaaaaaaasznie dużo :wink:

To akurat jakaś bzdura. Może akurat w tym konkretnym przypadku tak się działo. Może było coś źle skonfigurowane. Jeśli chodzi o mnie, to w ciągu kilku lat styczności z różnymi sieciami bezprzewodowymi nie spotkałem się jeszcze by coś takiego się działo.

Ale z doświadczenia wiem, że niedoświadczony użytkownik potrafi czasem coś tak namieszać, że nawet ITgooru jest w stanie się załamać.

Ale do mnie 3G ledwo co dochodzi i przesto z kompa mi sie bardziej opłaci.

I jak ktoś wie jak udostępnić neta przez bloototh to niech pisze.

W telefonie bez Symbiana to raczej się nie uda…

Nie masz racji.Nie wiem jak jest z Samsungami (mocno okrojone możliwości ) ale w SE jest to możliwe http://www.centrumse.pl/index.php?optio … iew&id=246

jak ktoś wie jak zrobić na samsunga to niech pisze