Neta, telefon i Internet na liniach tpsa

Witam. Własnie dzwodniła do mnie babka z Netii i oferowała ciekawą ofertę.

Telefon z Netii + Intenet 512 na 2 lata. Razem by wyszło coś tam koło 80-90zł. Ale jedno mnie ciekawi, jesli zrezygnuje z telefonu w TP i Neostrady a przejde na Netie na liniach TP to czy będę musiał płacić utrzymanie lini? Wiem, że jest takie cos w TP, że jak ma się np. sama Neostrade a nie ma telefonu u nich, to mimo wszystko jest koszt utrzymania lini telefonicznej.

Jak to wygląda z Netia? Kiedys juz się wrypałem w TELE2 i nie wiadomo było o co chodzi. Przychodziły dwa rachunki, a ludzie z TELE2 jak dzwonili to mówili, żeby przez numere wpisywać jakis krótki numer aby z ich korzystać. Takie zamęt był, że nie wiadomo o co chodzi i zrezygnowałem. Nie chcę się w nic wpieprzyć znowu. Nie chcę płacić abonamentu z Netii za telefon i Internet i jednocześnie telekomunikacji za utrzymanie lini. :confused:

Mam netię na lini TPS, miałem wcześniej telefon i neta w TP SA , zerwałem z nimi umowę podpisałem z netią, przychodzi mi tylko rachunek od Netii, za żadne utrzymanie lini nie będziesz musiał płacić. U mnie wychodzi o wiele taniej w stosunku do TP SA. Mam neta 1Mb/s do tego telefon 60 (60 minut do wykorzystania) jak nic nie na dzwoni się bardziej płace 100zł. (60zł net i 40zł telefon) Przez pierwsze miesiące (3 lub 4 nie pamiętam) płaciłem 19zł. Umowa na 24miesiące. Teraz na pewno jest jeszcze lepsza oferta. Więc chop na stronę netii i wypatruj co oferują.

Numer telefonu został ten sam? A jak z modemem od neostrady, zabrali Ci czy został i od Netii nie musiałeś juz kupować?

Nie płacisz za utrzymanie linii w TP gdy masz abonament telefoniczny u innego operatora, który porozumiał się w tej sprawie z TP (hurtowy zakup abonamentu WRL). Do takich operatorów należy również Netia. Więc gdy masz telefon i internet z Netii na łączach TP nie płacisz za utrzymanie linii. Płaciłbyś, gdybyś miał tylko internet w Netii bez żadnego abonamentu.

kamiloz - dzięki za konkretną i fachową odpowiedź. :slight_smile:

Numer telefonu został ten sam.

Modem brałem od TP za 1,22zł. Jest on moją własnością i po skończonej umowie nie musiałem im go oddawać.

Nie kupowałem od netii, cały czas używam modemu od TPS’y.

ja płacę 90 zł za neta 4 mb, plus telefon (os 18 free rozmowy)

Widz tej netii nie opłaca się brać

Przy dobrych wiatrach możesz mieć z Netii internet 4Mb/s za 44zł plus telefon - z tym ,że oferta jest ograniczona terytorialnie. Mogę sprawdzić czy jest o ciebie dostępna.Dostajesz wtedy tylko jedną fakturę z Netii. Tp nic nie musisz oddawac ani dodatkowo za coś płacić.