netBeui

Mam maly problem potrzebuje obszerny artykuł na temat protokolu netBeui i nigdzie nie moge znalezc. Pomóżcie prosze

Zrobiles literowke , chodzi o NetBui. Poszukaj pod prawidlowym haslem.

Najpierw sam sprawdź zanim cokolwiek powiesz w temacie literówek, poza tym co to ma wspólnego z obszernym artykułem na temat NetBEUI (taka jest nazwa tego protokołu).

To jest najwięcej na temat protokołu NetBEUI, co znjaduje:

Interfejs NetBEUI został opracowany przez IBM i wprowadzony na rynek w 1985 roku. Jest stosunkowo małym, ale wydajnym protokołem komunikacyjnym LAN. NetBEUI jest wyłącznie protokołem transportu sieci LAN dla systemów operacyjnych Microsoft. Nie jest trasowany. Dlatego jego implementacje ograniczają się do warstwy 2, w których działają wyłącznie komputery wykorzystujące systemy operacyjne firmy Microsoft. Aczkolwiek staje się to coraz mniejszą przeszkodą, to jednak ogranicza dostępne architektury obliczeniowe i aplikacje technologiczne. Zalety korzystania z protokołu NetBEUI są następujące:

• Komputery korzystające z systemów operacyjnych lub oprogramowania sieciowego firmy Microsoft mogą się komunikować.

• NetBEUI jest w pełni samo dostrajającym się protokołem i najlepiej działa w małych segmentach LAN.

• Ma minimalne wymagania odnośnie pamięci.

• Zapewnia doskonałą ochronę przed błędami transmisji, a także powrót do normalnego stanu w razie ich wystąpienia.

Wadą protokołu NetBEUI jest fakt, że nie może być trasowany i niezbyt dobrze działa w sieciach WAN."

Pozdrawiam 8)

Tyle to i ja mam potrzebuje czegos conajmniej na 2 strony doglebniej opracowane. Ale mimo wszystko dzieki za fatyge.:slight_smile: