Netbook 1000zł~ Do zadań [nie] specjalnych

Witam

Szukam dobrego netbooka do pisania stron, pisania skryptów, przeglądania neta oarz zdalnego zarządzania CRM

CRM to takie fajnie systemy, gdzie mogę wejść i przez internet podglądać innych, zarządzać kontami itd.

2gb ram DDR3

procesor atom

matryca matowa 10 cali (+/- 1")

HDMI - przydaje się jak podłączony jest pod projektor

D-SUB jako starsze złącze

USB, jakieś 2 porty

Dysk nieistotny może być i 4gb ;]

Zaintaluję linuxa ubuntu albo debiana

Znalazłem takie coś

http://www.x-kom.pl/p/79763-netbook-10- … zarny.html

Wiem że te 2gb ram to i tak mało co znaczy, wiem że ta grafika to do dupy to to jest ale

chcę aby był jak najbardzije mobilny, czyli 10 cali i można brać ze sobą

Proszę o jakieś inne propozycję ludzi którzy się znają na tym

Tylko proszę nie dawać produktów apple !

Na Allegro przy odrobinie szczęścia można trafić w tej cenie Lenovo IdeaPad S205.

APU E-350 ma pamięć L2 1024 kB i jest szybszy od taktowanego z podobną częstotliwością dwurdzeniowego Atoma N550.

maryca o 2 cale za duża. Musi być 10 najlepiej ;]

Do tego IdeaPad S205 ma matryce błyszczącą

Fakt jest taki, że na 10 " zajedziesz sobie oczy przy zadaniach, które sobie założyłeś ale to Twój wybór.

Świetną propozycję do takich zadań miał kiedyś Dell model D430 niestety bez HDMI i z matrycą 11" gdybyś znalazł coś podobnego z nowszych netbooków na pewno byłbyś zadowolony.

Zdajesz sobie sprawę z rozdzielczości 1024 x 600 - jest wysoce niewygodna do przeglądania chociażby stron www.

potrzebuję urządzenia przenośnego z dobra baterią do neta, pisania, programowania, zarządzania CRM

Zjadę sobię oczy na 10"? a na 11 juz nie ?

Proponuję Asus Eee PC 1015PN z grafiką NVIDIA ION 2 i dwurdzeniowym procesorem Atom N570 i 2 GB RAM, ale musiał byś trochę do tego tysiąca dorzucić.

Przekątna jaką chciałeś 10" i do tego bardzo dobra bateria, 6 cell co dla mobilności nie jest bez znaczenia.

Nowy jest niedostępny, do tego chciałbym model z linkiem do sklepu gdzie można go zakupić ASUS 1015PN jest już niedostępny.

D270 acer jest chyba najlepszym rozwiązaniem, a Państwa posty w większości nic nie wnoszą

Tak zdję sobię sprawę, jeżeli piszę że potrzebuję do systemów CRM to chyba znam się na rzeczy

Logiczne myślenie nie boli

Jeżeli polecasz firmę DELL widać jeszcze mało znasz się na rzeczy ;]

Gdybyś znał się “na rzeczy” kupiłbyś choćby i na raty nowy sprzęt z wyższej półki a nie smucił na forum granicą 1000 pln.

Wniosek z tego, że jesteś początkującym amatorem a nie znającym się “na rzeczy” profesjonalistą.

Dell był na rynku mobilnych komputerów na długo przed tym jak Acer wszedł w ich produkcję a jego rozwiązania to do dziś określone modele kupowane przez techników , programistów, grafików i graczy.

Dostałeś kilka wskazówek a odpowiedziałeś ignorancją, szyderstwem i głupawymi uwagami, zachowujesz się jak pospolity troll a nie szukający porady użytkownik.

Zarafa nie słych tych ludzi.

Jak ktoś ci gada że masz kupić netbooka z górej półki od razu go zbanuj.

Jeżeli masz nick zarafa pracujesz pewno [tak jak ja] nad systemami typu CRM ;]

Sam korzystam z zarafy :wink:

Jakbyś chciał wiedzieć netbooki 10" nie ma sprzętu z górej półki. Dlatego limit cenowy to 1000zł

Chyba że wsadzisz tam Bi-Xeon`a i jakieś 32gb ram, ale to twój punkt widzenia.

Acer ma na tyle dobry sprzęt że ich dyski robi samsung, pamięc chyba kingston a płyty główne mają autorskie jak też matryce

Dell natomiast robi wszystko od producentów noname, dlatego della nikt dobry ci nie poleci

ale Kolega RedGhost chyba uważa się za znawce polecającego della ;]

Widać jak amator chce być profesjonalistą ;]

Zastanawiam się po jaką cholere ci mówią o rzeczach oczywistych takich jak rozdzielczość

kupując taki model pewno o tym wiedziałeś…

Ten D270 jest dobrym modelem, ale kup na gwarancji, bo często matryce się psują, do tego baterię ciężko potem dostać

generalnie netbooki to sprzęt który jest mało trwały, mało wydajny, ale ten procesor + 2gb ram powinno wystarczyć

windows 7 starter to nie jest dobry system, gdyż ma dużo ograniczeń

Home premium też tak nie za bardzo instalować bo obciąży

do tego trzeba dodać że najlepszy byłby debian / ubuntu ;]

Cieaw jestem po co kolega RedGhost się wypowiada w temacie o którym nei ma zielonego pojęcia ?

Oczywiście np. Intel, Foxconn, Ericsson czy Conexant lub Zylux to producenci noname =D> Ubawiłeś mnie do łez “specjalisto”.

BTW. D430 był przykładem mobilnego rozwiązania stanowiącym dobry wzorzec do poszukiwań mobilnego sprzętu ale jak widzę trafiłem na dyletantów… no żal.

RedGhost, jeżeli nie rozumiesz o czym mówimy to proszę nie wygaduj głupot.

Słowa żal, ubawiłeś mnie do łez świadczą tylko o tobie.

Po prostu się nie wypowiadaj się na ten temat, bo nie masz pojęcia o czym gadasz.

Netbooki to jest specyficzny temat, tu nie chodzi o jakąś super wydajność a o stabilność pracy.

Sorry za OT, ale nie wierzę w to co czytam… Dell, którego nikt nie poleci? Acer lepszy od Della? Epic!

Miałem ostatnio zakładać podobny temat :wink: czy ktoś mógłby mi polecić jakiś model do max 1500 ?

Moje wymagania to dysk nie mniejszy niż 320gb,wbudowany modem 3g i min 2 porty USB umieszczone z tej samej strony ; P

Kolejny “specjalista”

Nie wypowiadać się na ten temat proszę

bo nie masz pojęcia o sprzęcie, opierasz swoje przekonania na tym co znajdziesz w internecie, oraz

co przeczytasz w prasie. Marketing magluje ci oczy.

Po prostu się nie odzywaj

Wpisz w kategori netbooki na allegro 3Gi znajdź netbooka z wbudowanym modemem 3G

http://allegro.pl/listing.php/search?st … gory=62998

Dysk powyżej 320 gb - nierealne jeżeli chodzi wbudowane.

Ja polecam acer D270

Albo ew. asus 101 ale ten ma mniejszą baterię.

do tego asusy są bardziej awaryjne.

10 lat w serwisie notebooków i dystrybucji. Tak, to marketing :wink: Życzę znalezienia sprzętu, który spełni wymagania, bo pomocy nie ma co widzę udzielać :wink:

dzieki sprawdze , nie chodzi mi o wiekszy tylko żeby nie był mniejszy z 320 sporo widze

Nie jestem pewien do tego modelu, gdyż bateria siada po 3 latach albo mniej, więc nie licz że będzie trwała

regenerować się nie da, a nowa będzie trudno dostępna