Netbook Acer Aspire one D255 ciągle się zawiesza win 8


(Ja_:D) #1

Witam,

od jakiegoś czasu mam Acer Aspire one D255. Zainstalowany był na nim system windows 7 starter. Niestety często dochodziło do całkowitego zawieszenie systemu. Ikonka dysku w ogóle nie świeciła, kursor się nie ruszał. Nie szło nic zrobić. Było to dość uciążliwe. Postanowiłem zainstalować windows 8 professional. System chodzi szybko i płynnie ale niestety dzieje się to samo - zawiesza się. Co z tym fantem zrobić?


(dark__jedi) #2

Sprawdź stan dysku np

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html

Temperatury są w normie?

http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html


(Ja_:D) #3

Takie coś otrzymałem

tf4k.jpg

unep.jpg


(dark__jedi) #4

Temperatury OK. Z dyskiem jest coś nie tak.

Przeskanuj w zakładce “error scan” w trybie szybkim a później dokładnym, a także podaj zapisy z zakładki Health.


(Ja_:D) #5

ekov.jpg

mvn3.jpg

ppef.jpg

teraz temperatury podskoczyly:

00el.jpg


(dark__jedi) #6

Dysk wygląda jednak ok. Nie wiem jak z temperaturą procesora. 62 st to już nie mało, ale nie wiem czy nie za mało na przegrzewanie i sypanie błędami.

Niemniej jednak przeczyściłbym wentylator procesora z kurzu, rozkręcając obudowę. Być może pasta na procesorze już się powoli wypala i czas na nową pastę.


(Netmaniak ) #7

Spróbuj z defragmentować dysk,bo po szybkości dysku,widać wyraźnie że w teście Benchmark,coś jest nie tak,albo w czasie testu dysk mocno pracował,z innym programem np:Antywirusem.

Jeśli grasz w jakieś wymagające gry,oglądasz materiały w jakości HD,to takie zachowanie jest normalne.Mam procesor dwukrotnie bardziej wymagający,a Film Full HD jak puszczę ,to zużycie procesora wynosi 100%.


(Ja_:D) #8

Czy mógłby mi ktoś poradzić jaki kupić dysk do wyżej wymienionego netbooka? Nie musi być super bo zbyt często go nie używam.