Netbook acer nie dopuszcza do dyskow

W moje rece wpadl netboobk acer z uszkodzonym windowsem xp laduje sie do polowy i tak juz zostaje na obrazie startowym i nic dalej nie robi. chcialem zainstalowac nowego windowsa stworzylem windosa na pendrive i wyszedl kolejny blad przy instalacji wyskakuje ze widzi tylko 3.8 mb dysku c: i nie faomtuje bo wyskakuje blad ze jest uszkodzony. Myslalem ze to wina dysku bo wlazylem go do swojego laptopa i takie same bledy pokazywal . kupilem nowy dysk i niestaty sytuacja sie powtarza to samo a ten dysk jest sprawny co robic bo koncza mi sie pomysly. ??

Mnie tak na szybko przyszło do głowy żeby zresetować bios albo nawet zaktualizować. Wejdź do biosu (F2 lub Del) i przywróć domyślne ustawienia load default, F10 zatwierdź zmiany.

usuń partycje i zrób od nowa

powinno pomóc

worfax , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Rada jest prosta zainstalowac albo nowy system min. Viste a najlepiej windows 7 a nie ponad 10 letni system. A druga sprawa to taka że o ile to możliwe Wyłącz w biosie (o ile jest) opcję AHCI. Wtedy normalnie powinien wykryć dysk. Ewentualnie zainstalować któraś z dystrybucji linuxa