Netbook acer nie dopuszcza do dyskow

(Worfax) #1

W moje rece wpadl netboobk acer z uszkodzonym windowsem xp laduje sie do polowy i tak juz zostaje na obrazie startowym i nic dalej nie robi. chcialem zainstalowac nowego windowsa stworzylem windosa na pendrive i wyszedl kolejny blad przy instalacji wyskakuje ze widzi tylko 3.8 mb dysku c: i nie faomtuje bo wyskakuje blad ze jest uszkodzony. Myslalem ze to wina dysku bo wlazylem go do swojego laptopa i takie same bledy pokazywal . kupilem nowy dysk i niestaty sytuacja sie powtarza to samo a ten dysk jest sprawny co robic bo koncza mi sie pomysly. ??

(luger) #2

Mnie tak na szybko przyszło do głowy żeby zresetować bios albo nawet zaktualizować. Wejdź do biosu (F2 lub Del) i przywróć domyślne ustawienia load default, F10 zatwierdź zmiany.

(pawcio1212) #3

usuń partycje i zrób od nowa

powinno pomóc

worfax , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(Slodziakpila) #5

Rada jest prosta zainstalowac albo nowy system min. Viste a najlepiej windows 7 a nie ponad 10 letni system. A druga sprawa to taka że o ile to możliwe Wyłącz w biosie (o ile jest) opcję AHCI. Wtedy normalnie powinien wykryć dysk. Ewentualnie zainstalować któraś z dystrybucji linuxa