Netbook Acer - opinie

(Ja_:D) #1

Witam.

Chce sobie kupić Netbooka Acer Aspire AOD 255. Jest on obecnie w promocji w Media Expert i chciałem się Was zapytac o opinie czy warto? Cena nie jest zla bo 899 zlotych. Dodam, ze potrzebuje go na uczelnie do worda, excela. Raczej nie będę na nim oglądać filmów czy grac. Warto?

(mawro2) #2

Posiadam Acera Aspire One D260: Atom N450 1,66 GHz, 1 GB RAM, 250 GB dysk.

Używam go typowo do internetu i do AQQ, na Windows 7 zdarzają się momenty "dłuższego myślenia programów" ale ogólnie wszystko szybko działa. Mam baterię 6-komorową i taki rzeczywisty czas działania to spokojnie 6 godzin przy ustawieniach pełnej mocy i minimalnym podświetleniu wyłączanym po minucie.

Ja swojego kupiłem nowego po bardzo okazyjnej cenie, Myślę że dałbym za niego i te ok 900-1000zł (wiadomo zależne od wersji)

Wadą tylko wizualną jest to że wokół ekranu jest taki błyszczący pasek na którym strasznie widać ryski i odciski, dodatkowo lekko uginająca się klawiatura podczas pisania. Choć uginania się klawiatury jest bardzo wygodna do szybkiego pisania.

Moja wersja jest dość cicha i nie grzeje się za mocno.

Bardzo dobrze chodzi na nim Ubuntu z duża ilością programów.

Jeszcze taka może nie wada a lekka niedogodność dla mnie, ekran 1024x600 trochę mały do internetu na Windows 7 ze względu na dość duży pasek Start i w Firefoksie pasek zakładek, adresu itp. robi się nieraz wąski, wiem można włączyć ukrywanie paska lub stronę na cały ekran ale tylko mówię co zauważyłem.

A dla mnie dużą zaletą jest jego mobilność lekkość i naprawdę dobre głośniczki jak trzeba można głośno posłuchać muzyki czy nawet obejrzeć film z przyzwoitym dźwiękiem.

A tu test na wortalu http://www.dobreprogramy.pl/Acer-Aspire ... 23133.html

Ja szczerze polecam :slight_smile:

(mikber18) #3

Jak na uczelnie do szybkiego pisania to w sam raz chociaz malutka klawiatura moze byc troche uciazliwa...

(Ja_:D) #4

Wlaśnie kupiłem i jestem zadowolony. Nie wiem tylko jak właczyć ten system Android...

(mikber18) #5

System android... przeciez to jest system operacyjny smartfonow HTC :?

(Simon1991) #6

Android nie jest tylko dla smartfonów HTC. I ostatnio Acer wydał netbooka z Androidem, pisali nawet o tym w labie.

(Gskulim) #7

i już wiesz jak włączyć ten Android? Kupiłem Acer D260 niby z Androidem ale jakoś nie widzę, nie wiem jak i gdzie szukać? na pewno na początku nie ma żadnego wyboru systemu.