Netbook bardzo wolno działa; Acer; Windows 7 starter


(Inchess1) #1

Witam,

 

Od paru dni netbook bardzo mi zamula. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, bo stało się to nagle i bez widocznej przyczyny. Skanowanie Avastem, AVG ani Malwarem nic nie dało.

 

Poniżej raporty z Farbara:


(Atis) #2

Zainstalowałeś dwa programy antywirusowe i narzekasz że komputer zamula?

Oczywiście musiałeś dodatkowo zainstalować testową wersję Malwarebytes, więc trzeci program ochronny który działa w czasie rzeczywistym.


(Inchess1) #3

Tak, dokładnie było tak jak Ci się wydaje. Najpierw zaczął mi zamulać, dopiero potem zainstalowałem Avasta, który nic mi nie wykrył, następnie AVG, który też nic nie znalazł i dopiero na koniec Malware’a. Cieszę się, że nie pomyślałeś, że wszystko to było w odwrotnej kolejności.


(IPSEN) #4

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.  Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.


(Inchess1) #5

Zrobione! Oto screeny z tego programu:

 

http://sendfile.pl/pokaz/473920—WSfg.html


(IPSEN) #6

Dysk -OK

 

Uruchom -Process Explorer-pokaż  okno procesów z programu

 

Uruchom autoruns jako administrator -http://technet.micro…s/autoruns-po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka


(Inchess1) #7

Oto okno procesów z ProcessExplorer: http://wklej.org/id/1785785/


(IPSEN) #8

Process Explorer-zakładka Services:

Kliknij prawy przycisk myszy na proces obciążający CPU > Properties > Services

 

Uruchom autoruns jako administrator

 Zakładka-Logon-odznacz : rdpclip File not found , StartCCC , DAEMON Tools Lite , Google Update , Microsoft Windows    Poczta systemu Windows

 

Zakładka-Services- odznacz : AdobeFlashPlayerUpdateSvc , gupdate , gupdatem , gusvc , odserv , SkypeUpdate , Updater Service , WinDefend , WMPNetworkSvc , Odznacz wszystkie wpisy na żółto

 

Zakładka-Scheduled taks-odznacz : Odznacz wszystko

 

Uruchom ponownie komputer,jak coś nie będzie działać lub jakbyś coś potrzebował, zawsze można zaznaczyć.


(Inchess1) #9

Wszystkie tamte programy poodhaczałem, ale nie wiem co zrobić z tym svchost.exe w Process Explorer. Niemniej jednak teraz, po zrobieniu tego wszystkiego w Autoruns co mi napisałeś, już ten proces nie obciąża mi tak komputera. Teraz nawet nie dochodzi do 100.000K. To powinienem coś z tym svchost.exe zrobić?


(IPSEN) #10

Zostaw,jak coś to pisz


(Inchess1) #11

Super, dzięki za pomoc! Jestem bardzo wdzięczny!

 

IPSEN, jesteś WIELKI! :slight_smile: