Netbook czy Notebook?

Witam.

Prawdopodobnie za niedługo będę na kupnie jakiegoś przenośnego sprzętu.

Będzie on głównie służył do pracy (developerka, czasem jakiś Photoshop) i tutaj mam zagwozdkę:

lepszym rozwiązaniem będzie coś w stylu eee901 czy szukać jakiegoś używanego notebooka z matrycą 12-14"?

Bardziej skłaniałbym się ku netbookowi, gdyż jest bardziej przenośny i można normalnie wyjść gdzieś z nim bez konieczności ciągnięcia za sobą generatora.

Stacjonarka jak w podpisie.

Gierki też jakieś będą, ale raczej nic większego niż Twierdza czy CS 1.6

Ewentualnie coś w stylu T42, pytanie ile może trzymać bateria po dokupieniu np. czegoś takiego: http://allegro.pl/item695645306_orygina … 1_t42.html

Mój budżet to ok. 800zł, chyba, że na prawdę będzie warto te 100zł więcej dać.

To zależy do czego potrzebujesz. Skoro masz tylko 800 (no 900 zł) to kupisz sobie jakiś słaby netbook. Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się czy naprawdę będziesz go tak przenosił - jeśli zamierzasz go wynieść 2 - 3 razy w roku, to polecam spokojnie notebooka. Ale jeśli naprawdę lubisz wyjeżdżać na weekendy z laptopem to jak najbardziej skorzystaj z netbooka.

Tylko jeśli chcesz używać Photoshopa to polecam większy ekran, bo na nim wszystko lepiej widać - wiem z doświadczenia.

2-3 razy do roku to może być 5kg 17’tka.

Nowoczesne niedrogie 15,stki ważą ledwo 2,5kg i to jest malo, a przynajmniej mozna cos takiego nazwać narzędziem pracy. Netbook zupelnie odpada, bo praca na nim to wyrzeczenia.

To jakiego notebooka polecicie do 800zł z normalną matrycą?