Netbook czy Notebook?

(Methylz) #1

Witam.

Prawdopodobnie za niedługo będę na kupnie jakiegoś przenośnego sprzętu.

Będzie on głównie służył do pracy (developerka, czasem jakiś Photoshop) i tutaj mam zagwozdkę:

lepszym rozwiązaniem będzie coś w stylu eee901 czy szukać jakiegoś używanego notebooka z matrycą 12-14"?

Bardziej skłaniałbym się ku netbookowi, gdyż jest bardziej przenośny i można normalnie wyjść gdzieś z nim bez konieczności ciągnięcia za sobą generatora.

Stacjonarka jak w podpisie.

Gierki też jakieś będą, ale raczej nic większego niż Twierdza czy CS 1.6

Ewentualnie coś w stylu T42, pytanie ile może trzymać bateria po dokupieniu np. czegoś takiego: http://allegro.pl/item695645306_orygina ... 1_t42.html

Mój budżet to ok. 800zł, chyba, że na prawdę będzie warto te 100zł więcej dać.

(Jacob) #2

To zależy do czego potrzebujesz. Skoro masz tylko 800 (no 900 zł) to kupisz sobie jakiś słaby netbook. Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się czy naprawdę będziesz go tak przenosił - jeśli zamierzasz go wynieść 2 - 3 razy w roku, to polecam spokojnie notebooka. Ale jeśli naprawdę lubisz wyjeżdżać na weekendy z laptopem to jak najbardziej skorzystaj z netbooka.

Tylko jeśli chcesz używać Photoshopa to polecam większy ekran, bo na nim wszystko lepiej widać - wiem z doświadczenia.

(Mariosti*) #3

2-3 razy do roku to może być 5kg 17'tka.

Nowoczesne niedrogie 15,stki ważą ledwo 2,5kg i to jest malo, a przynajmniej mozna cos takiego nazwać narzędziem pracy. Netbook zupelnie odpada, bo praca na nim to wyrzeczenia.

(Methylz) #4

To jakiego notebooka polecicie do 800zł z normalną matrycą?