Netbook czy tablet? jak najniższe koszty


(Hubcioz 20) #1

Witam. Zastanawiam się nad zakupieniem takiego netbooka: http://allegro.pl/nowosc-7-mini-netbook ... 33921.html lub tabletu: https://ssl.allegro.pl/tablet-m002-andr ... 72361.html

Wiem że cudów nie należy się spodziewać ale mimo to mam kilka pytań. Obydwa urządzenia mogą pracować na androidzie i chciałbym wiedzieć który (Waszym zdaniem) jest lepszy, oraz czy na androidzie można swobodnie edytować pliki tekstowe? Nawet duże? Czy tylko można czytać? (spotkałem się z taką sytuacją pod Symbianem). I jeszcze dodatkowe pytanie - czy telefon Nokia może pracować jako modem bez PC Suite?

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.


(Michal Kolatek) #2

Poczytaj ten temat

http://pdaclub.pl/forum/ogolnie-windows ... os-wiecej/

Bez sensowny zakup, to nie wyrabia przy przeglądaniu internetu i jak można przeglądać neta na 800x400, do podpięcia tel to nie wiem czy znajdziesz program który chodził by na win ce, lepiej dołożyć do konstrukcji typu asus eeepc, używanego laptopa czy kupić lepszy telefon, bo ten netbook ma moc niższą niż większość obecnych telefonów.


(MaRa) #3

To zabawka, zresztą tandetnie wykonana.

Jeśli już taniego netbooka, to czasem można natknąć się na Asusy za niecałe 900zł (np. dzisiaj widziałem w Carrefurze - Windows 7 Starter, matowa obudowa).


(scripter1) #4

Dokładnie to samo chciałem napisać.

Po czymś takim to nie oczekuj niczego, inaczej się zawiedziesz.

Kumpel ma podobny, nie dość że nawet sieci nie da się przeglądać bo tną się strony ani słuchać muzy bo mp3 się tną to na dodatek to jest Win CE i prawie nie ma na to softu.


(Hubcioz 20) #5

a jeszcze takie pytanie. czy PC suit na androida pójdzie? Czy to jakaś różnica jest? Podobny sprzęt tylko z androidem. Nie chodzi mi tu o szybkość tylko o przenośność i dość długi czas na baterii. I dało by się do tego dokupić/zmienić baterię? Bo jednego laptopa mam, drugi mi nie jest potrzebny. Potrzebny mi jest mały przenośny do pisania notatek i od czasu do czasu do neta


(scripter1) #6

sztyvny , nie do końca rozumiem o co ci chodzi.

Jeśli pytasz o to czy da radę zainstalować PC suit na androidzie to odpowiedź brzmi NIE, PC suit jest tylko na windowsa i nie zainstalujesz go ani na androidzie ani nawet na windows CE ani na windows mobile (bo to nie są prawdziwe windowsy).

Na androidzie możesz instalować tylko to co jest napisane dla androida, na Windows CE tylko to co napisane dla Win CE a na Windows Mobile tylko to co było napisane dla Win Mobile.


(Hubcioz 20) #7

Chodziło mi o to czy nie ma przypadkiem specjalnych programów (odpowiedników) do tych systemów. A i kolejne pytanie. Teraz jeszcze oglądam tablety i znalazłem taki odpowiadający netbookowi: https://ssl.allegro.pl/tablet-m002-andr ... 72361.html i chciałbym się jeszcze zapytać czy na androidzie można normalnie edytować pliki word?


#8

sztyvny , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Michal Kolatek) #9

Widzisz skąd jest wysyłka i jakie urządzenie kitajce próbują podrobić?

Ten prog w opisie ma podane

View & edit Microsoft® Office 97-2008 Files (DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX)

http://www.quickoffice.com/quickoffice_ ... e_android/


(Hubcioz 20) #10

tak wiem, że to jedna wielka chińszczyzna, i zauważyłem również uderzające podobieństwo do iPada :slight_smile: Jednak nie chodzi mi tu o firmę (Wiem, że może to się równać z krótszą żywotnością) ale o funkcjonalność. A link podałem akurat do 'pierwszego lepszego' tabletu. Chodzi mi o to czy w ogóle opłaca się kupować coś takiego?

-- Dodane 03.10.2010 (N) 17:47 --

Znalazłem jeszcze dzisiaj aPada od google, niestety nie mogę znaleźć na allegro... jakby ktoś wiedział gdzie można kupić to bardzo proszę o informacje :slight_smile: