Netbook dla programisty


(Michalwzorek) #1

Witam,

mam pytanko - znacie jakiś dobry netbook stworzony aby sprawnie i szybko działać. Studiuję informatykę i sprzęt byłby głównie pod środowiska programistyczne - matlab, eclipse Netbeans itp. Będzie pod nim Windows 8 , w ostateczności 7. Czym kierować się w poszukiwaniach?

Myślałem nad Asusem Eee pc 1225 (http://allegro.pl/czarny-asus-eee-pc-12 ... 19206.html)

Acerem - http://allegro.pl/acer-aspire-one-ao722 ... 76650.html

lub HP -http://allegro.pl/netbook-hp-mini-210-2240ew-i2757866697.html

Co możecie mi o nich powiedzieć?

Fajnie by było gdyby na netbooku można było odtworzyć film i zagrać w starszą gierkę :wink:

myślę też nad Tabletem PC ,coś pokroju Lenovo x61 - co sądzicie o takim rodzaju sprzętu?

Dzięki za pomoc!


(Pszymanski99) #2

HP omijaj szerokim łukiem :slight_smile: 11 cali drogie bo rozmiar “nietypowy” z tej trójki patrząc na cene polecam Asusa w którym wymienisz 2gb na 4gb lub jeśli to możliwe poprostu 2gb dołożysz.


(nnick) #3

Netbook i programowanie? Odpuść sobie. Za mały wyświetlacz, za słaby procesor, za mało pamięci. Zainwestuj w normalnego notebooka - będziesz dziękował jak później trafisz na przedmioty na których będziesz musiał odpalić ciężki serwer J2EE i IDE z dużym projektem.


(Frankfurterium) #4

Programiści często jadą na dwa standardowe monitory, a na netbooku nawet całego IDE nie wciśniesz. Chybiony pomysł, jeżeli to ma być jedyny albo główny sprzęt do pracy.


(cinkibolek) #5

Do jakiej znowu pracy, napisał wyraźnie że student. Kupiłbym normalnego laptopa, a nie jakieś wynalazki typu netbook. A tablet to jak już tylko do testowania, na pewno nie do pisania aplikacji


(Frankfurterium) #6

Napisał wyraźnie, że:

Na informatyce komputer służy nie tylko do przeglądania Facebooka i szukania informacji na Wikipedii, ale też do szeregu czynności, które można (lub w przyszłości będzie można) zakwalifikować jako praca. Netbook przydaje się programiście do szybkiego wprowadzania zmian “na miejscu”, ale do długotrwałego przesiadywania nad środowiskiem programistycznym (pracy) - ani trochę.


(Michalwzorek) #7

Ok, dzięki za rady :slight_smile:

Rozglądam się w takim razie teraz za notebook’iem :wink: znacie coś ciekawego (może nawet polecacie) do 2000 zł?


(cinkibolek) #8

To w przyszłości sobie go wymieni i podepnie 8 monitorów. Na laptopie jako student przynajmniej nauczy się pisać dobrze kod, a nie linie na 20 km. A potem sobie kupi co tam będzie chciał jak już zacznie pracować.


(Michalwzorek) #9

Co sądzicie o http://www.x-kom.pl/p/80751-notebook-laptop-15,6-samsung-305e5a-a6-3420m-4gb-750-dvd-rw-7hp64.html


(Marcin1025) #10

grafika z DDR3 takich się teraz nie kupuje procesor też nienajlepszy