Netbook do 1000zł

Cześć

szukam netbooka w przedziale cenowym do 1000zł. ma slużyć głownie do internetu i filmów. Dobrze zeby mial usb 3.0 oraz czytnik karty do internetu Aero2. Ekran z dobrymi kątami widzenia, a takze dluga praca na baterii. Co polecacie?

pozdrawiam :slight_smile:

Z nowych to nie ma nic. AO722 nie ma w tej cenie konfiguracji z modułem GSM, ale jest idealny do Internetu i filmów.

Zbyt wiele wymagasz na raz, i za zbyt małą cenę. Chociaż nawet jeśli ją zwiększysz niewiele to zmieni. USB 3.0 to rzadkość wśród netbooków ogólnie. Modem 3G w laptopie za 1k? No way. W dodatku netbooki baaardzo rzadko mają modemy 3G. Nie dostaniesz ekranu z dobrymi kątami widzenia za 1k. Co do długiej pracy na baterii to to akurat jest osiągalne za taką cenę :stuck_out_tongue: Praktycznie każdy netbook da radę pracować ~7-10h w zależności od obciążenia.

Najtańszy z usb 3.0 (bez 3G) to za 1400zł - http://www.x-kom.pl/p/79537-netbook-10- … etowy.html, tańszego chyba nie znajdziesz.

w takim razie zostanmy przy samej konfiguracji sprzętowej. inaczej sprecyzuje pytanie: jaki netbook do 1000zl bedzie najlepszy? :slight_smile:

Dodane 30.07.2012 (Pn) 4:45

co powiecie o :

Acer Aspire One 522

A myślałeś nad trochę większą matrycą?

http://www.ajkomp.pl/acer-ao722-c62kk-c … p5299.html

Więcej RAMu, trochę lepszy proc, większy dysk

Też swego czasu rozglądałem się za netbookiem, wiele różnych ofert ale najważniejsze to nie przepłacić za sprzęt i nie wybierać zbyt drogiego komputerka. Osobiście wybrałem Asusa Eee PC 1001PX “Seashell”. I po około roku użytkowania jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z tego wyboru. Oczywiście nie obyło się bez zgrzytów, musiałem siódemkę startera oczyścić z tego badziewia co Asus wrzuca, wyłączyć zbędne usługi i wtedy komputerek przyspieszył zauważalnie. Ostatnio widziałem w mediamarkt Eee PC 1001PXD za 749 zł !!

A i ważna sprawa, mój Eee praktycznie w ogóle się nie grzeje, oczywiście temperatury w środku są około 50 stopni ale na zewnątrz w nie można tego odczuć, system zarządzania energią też fajna sprawa “Super Hybrid Engine”, dasz “Power Saving Mode” wyłączysz wifi, ściemnisz ekran i zaliczysz, bynajmniej ja zaliczyłem blisko 11 godzin pracy komputerka, szok! Ale kto pracuje na mini komputerku aż tyle czasu? za to w trybie “Super Perfomance Mode” ciągnie prądu jak szalony 3-4 godziny jakiś “gierek”, muzy, internetu na wifi. Ale tego trybu nie trzeba wrzucać bo śmiało komputerek dźwiga wsio w trybie oszczędnym. Normalna sprawa, że wtedy 5-6 godzin filmów osiągniesz bez ładowania albo i dłużej :slight_smile: Co mnie wkurza? Niebieska dioda na zasilaczu, jest tak “oczoje*na”, że może służyć jako oświetlenie w pokoju… Podsumowując, polecam Eee PC w wersjach które wymieniłem, będziesz na pewno zadowolony. Pozdrawiam.

PS.

Co do ekranu, jest matowy, początkowo nie byłem nastawiony pozytywnie ale teraz nie chcę mieć już nigdy błyszczącego ekranu. A co do kątów, siadasz bądź się kładziesz, bierzesz komputerek na kolana lub na brzuch, obok Ciebie siadają/kładą się osoby i bez problemu widzą co się dzieje na ekranie.

Już ktoś wymienił go wczesniej i mysle ze to calkiem dobry pomysl :slight_smile:

Sprawdzam specyfikacje Eee PC 1001PXD oraz AO-722 i ten drugi wydaje się być dużo lepszy. Zaczynając od większego ekranu, wiekszego dysku, konczac na podzespolach. z tego co widze to acer ma odzielną kartę graficzna radeon hd 6290, ktora uruchamia nawet nowe gry na slabych detalach. w Eee PC jest bodajże zintegrowana.

teraz pytanie ktory procesor prezentuje się lepiej: Acer: AMD Dual-Core Bobcat C-60 czy ASUS: Intel® Atom™ N455 Processor

co do systemu, mam wersję w domu, więc nie musze dobierac netbooka pod tym kątem

Zależy do czego chcesz go używać. AO722 mam właśnie u siebie. Filmy, flash 1080p / 720p lecą bez problemu. Wystarczą kodeki i odtwarzacz wspierający akcelerację sprzętową. Przeglądanie Internetu jest perfekcyjne [brak zacięć itp…].

Co do Eee PC 1001PXD to kompletnie odradzam. Brak ION skreśla ten sprzęt w kwestiach multimedialnych i typowo “growych”.

Na AO722 pograsz w :

  • Call of Duty Modern Warfare 4

  • Gta San Andreas

  • Call of Duty 2

  • League of Legends

  • Dota 2

  • Wiedźmin 1

  • Mass Effect 1

Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę.

zauważylem ze AO722 jest sprzedawany w różnych konfiguracjach. Czy warto dołożyć te 200zł i kupić z opcją 2gb ramu oraz większym dyskiem 500GB?

Dołóż, na 1GB RAM starter chodzi tragicznie, serwisuję takiego Netbooka od czasu do czasu i gdy mam na nim coś zrobić to mnie bierze :wink:

To chyba poszukujesz komputera z innej klasy. Piszesz iż poszukujesz netbooka do

A tu o grach na netbooku? Jesteś mało zdecydowany co do zakupu. Przemyśl raz jeszcze czy chcesz netbooka…?

skoro już ktoś wspomniał o grach, to wole w tym 1000zł kupić jak najlepszy sprzęt.

semtex, laptop ma 2 sloty na RAM, łącznie 4GB. jest mozliwosc dolozenia dokupionego ramu np na allegro?

Musisz doczytać czy konkretny model ma możliwość rozbudowy. W7 Starter obsługuje maksymalnie 2 GB ramu.