Netbook nie widzi nagrywarki USB

Dotyczy:

Netbook Asus Eee PC 1011CX W7 Starter

Nagrywarka Asus

SDRW-08D2S-U Slim USB.

Nagrywarka jest widziana, gdy chcę wybrać boot (klawisz ESC przy rozruchu).

Nagrywarka nie jest widziana, kiedy chcę zrobić backup (wejście:F9).

Wtedy, mimo że jest podłączona, pojawia się uporczywie:

"Connect an external USB storage device before system backup.

Czy da się z tym coś zrobić, żeby zobaczył?

Bo jeśli nie, to byłabym zdana tylko na partycje Rocovery, bo ani wypalenie krążków DVD z systemem we własnym zakresie, ani ich zakup u producenta netbooka nie mógłby mieć zastosowania.

F9 to pewnie funkcja ‘recovery’ - z ukrytej partycji następuje przywrócenie fabrycznych ustawień. Mylisz wyraźnie pojęcia.

Mylisz się.

Nie mylę pojęć. Postępuję zgodnie z instrukcją.

Recovery F9 mieści dwie opcje:

1/ Recovery (cytuję: “z dysku USB flash, zewnętrznego napędu optycznego lub ukrytej partycji”)

2/ Backup systemu (zapis kopii zapasowej przeznaczony do wykorzystania w Recovery)

Trochę mylisz pojęcia. Polecam jakiś darmowy program do tworzenia obrazów partycji.

W Twoim przypadku możesz skorzystać z http://redobackup.org/

jest to Bootowalne LiveDVD z prostym linux’em. Ale główne przeznaczenie to właśnie tworzenie kopii i przywracanie z niej katalogów, partycji czy nawet całych dysków. Program dzieli sam obraz na mniejsze (~2GB) pliki, przez co od razu możesz je wypalić na płycie DVD.

Możliwe, nie znam netbooka Asusa, mam przy sobie Aspire One :wink: Zastosowałeś się do instrukcji? http://support.asus.com/Troubleshooting/detail.aspx?SLanguage=en&p=20&m=Eee%20PC%201011CX&s=1&hashedid=n/a&os=&no=1718

sr_en_img02.png

About the Boot Booster

The Boot Booster function in BIOS setup helps shorten your Eee PC boot-up time. However, you MUST disable this BIOS item before you change any Eee PC components or perform system recovery from the external optical drive.

Możliwe, że ta opcja ma też w wpływ na wykrywanie zewnętrznego napędu USB. Inna sprawa, napęd podłączasz przed włączeniem netbooka? Jest wykrywany w biosie?

Pewnie dlatego nie możesz rozwiązać mojego problemu, jest specyficznie asusowy.

W cytowanym przez Ciebie moim poście jest odpowiedź: “Postępuję zgodnie z instrukcją”

Tak

W zakładce BOOT jest widoczne, można wybrać. Tylko w Recovery -> Backup domaga się podłączenia, chociaż jest prawidłowo podłączony (o tym w pierwszym poście).

@ p19koz

Rekomendowany przez Ciebie program chętnie wykorzystam w starym, ale wciąż sprawnym laptopie z WindowsXP (dzięki). W nowym netbooku zależy mi na możliwości odbycia tego zgodnie z istniejącą tutaj procedurą.