Netbook nie włącza się

Witam!

Dostałem netbooka do naprawy od kolegi (Acer eMachines eM250). Komputer chodził na baterii, a on wgrywał coś z pendriva na dysk i bateria padła. Podłączył go pod zasilanie, ale ten nie chciał już się włączyć. Zainstalowany jest na nim Windows XP Home Edition, gdy włącza się go normalnie to jest obrazek ładowania systemu, a później czarny obraz i nic więcej. Próbowałem wejść do niego przez tryb awaryjny to ładują się jakieś sterowniki i nagle czarny obraz i tylko pika kreska. Myślę, że jest to uszkodzenie dysku i mam pytanie : Czy wystarczy ponownie zainstalować system? Czy dysk jest uszkodzony? A może jest inna przyczyna tego problemu?

Pozdrawiam Patryk

Wejdź do konsoli odzyskiwania.

Wpisz:

chkdsk LiteraDysku /p /r

Jeżeli to nie pomoże, wykonaj to.

Jak wejść do konsoli odzyskiwania?

Czy to sformatuje dysk?

Podałem Ci link tutaj..

Jeżeli wykonasz to, co napisałem to nic się złego nie stanie :slight_smile: To nie sformatuje dysku.

Nie mogę do niej wejść, ponieważ do dysku się nie dostanę i jej nie zainstaluje. Płytka instalacyjna też odpada bo w netbooku nie ma napędu CD…

Dodane 18.04.2010 (N) 21:22

Dobra, zrobiłem bootowalnego pendriva z instalką windowsa i wszedłem do konsoli odzyskiwania ale nie wiem dlaczego nie mam dostępu do dysku twardego. Mam tylko dostęp do pendriva pod literką C: . Co mam zrobić?

Dodane 18.04.2010 (N) 21:46

Problem z dostępem polegał na przestawieniu w BIOSIE SATA na IDE.

CHKDSK działa, jak skończy to napisze czy to pomogło.