Netbook Samsung n150 - jaki wybrać lekki system operacyjny

MacGregor ja mam w moim Samsung NC110 właśnie Intel Atom N570 @1,66GHz i też tnie niemiłosiernie. Stockowo dali mi 2gb ramu i windows starter muli, że się odechciewa pracować. Na codzień pracuje na normalnym sprzęcie ale teraz przez tydzień byłem zmuszony pracować na NC110 i żyć się odechciewa.

 

Docelowo chciałbym zainsalować w nim jakiś lekki system żeby na dworze podłączyć wieżę i puszczać z niego muzykę, na tą chwilę nawet YT ma problemy z płynnością. Jakiego linuxa byście polecili?

 

A może jest nadzieja w windows 10? W końcu win7starter dostał darmowy update do 10tki

windows 10 odpada bo w praktyce ma jeszcze większe wymagania niż 7 a co dopiero starter. Co do linuxa to polecam dystrybucje “Manjaro”. Gdybyś chciał wiedzieć coś więcej o tym linuxie, jakieś porady to zapraszam na priv, chętnie wszystko wyjaśnię. tylko nie pytaj tutaj bo zaraz jakiś mod usunie jako spam. Oni chyba kasę dostają od każdego usuniętego postu :stuck_out_tongue:

Podczas naprawy mojego Acera zmuszony jestem korzystać w Życiu codziennym jak i zarówno wakacyjnym z Tego Notebooka.Początkowo umiejscowiony na Dysku był “Żmudny” Windows 7 Professional x32. Inteligentnym wyborem okazało się kupno Windows XP X32. Laptop Chodzi teraz dobrze i bez zarzutów.

Dla Ciebie dobrą alternatywą byłby również Ubuntu 15.04.

Dziękuję jeżeli potrzebna jest pomoc zapraszam na Pm.

Co do instalacji Windows 10 na NC110 z modemem 3G to odradzam.