Netbook Samsung n150 - jaki wybrać lekki system operacyjny

Witajcie jaki polecicie LEKKI system do Samsunga n150 - odrzucam linux. Win Starter bardzo wolno na nim działa mimo tego iż dołożyłem ram do 2gb

skoro nie linux ani nie Windows to innych alternatyw nie ma ? 

jakiego linuxa próbowałeś ? dlaczego linux odpada ?

Skoro nie Linux i Windows to rzuć tam BSD, co prawda będziesz potrzebował na naukę tego systemu przynajmniej 50 godzin (w przypadku gdy się szybko uczysz), ale jak już dasz radę go skonfigurować (w konfiguracji możesz się napotkać na momenty w których będziesz musiał sam napisać sterownik do systemu jeśli takowego nie będzie), to będzie śmigał jak burza.

 

Dobrze skonfigurowany BSD to system typu huragan.

Nie odrzucam Windowsa . tylko zastanawiam się nad xp - chyba jest lżejszy niż WinStarter albo Win7 lub 10.

który Linux jest najbardziej zbliżony do Windowsa?

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj oraz opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Żaden Linux nie jest zbliżony do Windowsa. ALE! Możesz manipulować różnymi środowiskami graficznymi by przypominały Windowsa. Jeśli szukasz gotowca to Linux Mint z Mate najbardziej przypomina Windowsa (może nie w kolorach, ale w interfejsie).

XP ? osobiście odradzam, brak już oficjalnego wsparcia 

sugerował bym windows 7 starter ale raczej nie kupisz licencji bez sprzętu…

@niezDarek: przeczytałeś co on napisał? On MA licencję na Win 7 Starter ale za wolno mu działa.

Dokładnie, mam licencję. 

System chodzi barrdzo wolno. Obawiam się że może dysk jest uszkodzony- jak to sprawdzić ??

Wirusów itp nie ma. 

netbook jest dobry ale windows 7 starter nie będzie działał szybko, najlepiej zadziała system linux mint xfce i zenwalk albo windows xp z antywirusem panda licencja darmowa

Można spróbować androida zainstalować na tym komputerze.

http://antyweb.pl/instalacja-chrome-os-na-komputerze-na-przykladzie-starego-netbooka-samsung-n210/

Kiedyś miałem tego netbooka, też wymieniłem kość pamięci na 2GB i jednak zostałem przy Win7 Starter, w którym wszystkie efekty graficzne miałem powyłączane, w opcjach zasilania procesor ustawiony na najwyższą wydajność, no i zmieniłem dysk na SSD. Po przestawieniu opcji zasilania na wysoką wydajność, bateria trzyma dość krótko, ale za to da się pracować z mniejszym ryzykiem załamania nerwowego nad “prędkością” sprzętu. Niestety, zbyt dużo się nie da wycisnąć z tego urządzenia.

Witaj !GrOcAL!,

Moim zdaniem z takiego netbooka nie wyciśniesz nic więcej, chociaż…

 

Osobiście posiadam eMachines 10" , Win 7 Starter i również 2 GB pamięci RAM od samego początku użytkowania, 

zainwestowałem w jego szybkość dysk SSD, i na dzień dzisiejszy powiedzmy że jestem zadowolony - do rzeczy które potrzebuję na nim zrobić jest OK

 

polecam rozglądnąć się za jakimś używanym nawet dyskiem SSD - widać różnicę. 

 

Pozdrawiam

Na netbooki TYLKO XP SP3. Wiem co mówię bo właśnie po mojej lewicy leży mój Aspire One ZG5.

Jak chcesz SSD (co jest nieopłacalne) to debiana LXDE/XFCE, bo XP nie obsłuży TRIM.

Moim zdaniem nie opłaca się pakować już Windows’a XP, 

dysk ssd nie do końca nieopłacalny - jeśli posiada jakiś inny komputer zawsze go wykorzysta,

a to jedyny sposób na przyśpieszenie swojego netbooka.

Jeśli Windows 7 Starter wolno działa ,to jedyną sensowną propozycją jest Windows XP + SP3 (tylko że Windows XP już ne ma wsparcia :-()

Obecnie na swoim PC korzystam z Windows 8.1 (fabrycznie był Windows 7 Home Premium)

najlepszym rozwiązaniem byłby upgrade procesora. sprawdziłem i są dwie dostępne opcje które posiadają 2 rdzenie ( N550 i N570) ale obawiam się ze procesor może być zainstalowany jako chip BGA wiec wlutowany w płytę główną. co oznacza ze wymiana jest droższa niż równowartość laptopa. co do samego systemu to zdecydowanie polecam linuxa (kazda dystrybucja oprócz ubuntu podobnych). system jest świetny wystarczy się do niego przekonać.

MacGregor na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).