Netbook - spełni moje oczekiwania jako jedyny komputer?


(K Lukasik) #1

Witam wszystkich,

chciałem się spytać posiadaczy netbooków, czy można go używać jako jedynego komputera w domu? Jego zastosowaniem byłoby przeglądanie internetu, słuchanie muzyki, oglądanie filmów, youtube, gg, skype i do niektórych gier (m.in. Counter-Strike). I jaki jest komfort pracy?

Pozdrawiam.


(kamil_w) #2

internet - tak

muzyka - tak, pod warunkiem, że będziesz mieć zewnętrzną kartę dźwiękową

filmy - tak, pod warunkiem, że rozdzielczość nie będzie za duża i będziesz mieć monitor lub telewizor do podpięcia

youtube - tak

gg - tak

skype - tak

gry - w niektóre da się, CS powinien iść bez problemu (chociaż zależy na jakim netbooku), ale o komforcie nie ma co tu mówić/pisać

Chociaż np nad takim Asusem 1215N mógłbym się zastanowić. Na 12 calach da się już pracować, a ten netbook ma nawet zjadliwe parametry. Z resztą sam sobie poczytaj o nim:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-As ... 994.0.html


(stalesz) #3

Komfort pracy mniejszy,trudniejsza naprawa,ograniczona możliwość rozbudowy..lub jej brak.Zaleta-mniejszy pobór prądu,możliwość przenoszenia zwłaszcza z kartą bezprzewodową.Cena średniej klasy laptopa jest wyższa niż dobrej klasy komputera stacjonarnego.Wybór należy do Ciebie.Rozróżnij pojęcia Netbook..i Notebook.


(SilberPunkt) #4

Moim zdaniem netbook nie nadaje się na jedyny komputer w domu. Mały ekran, mała klawiatura, stosunkowo niewielka wydajność sprawiają, że używanie go jest mało komfortowe. To sprzęt stworzony do zabierania w teren. Do domu wygodniejsze będzie coś w stylu all-in-one - czyli komputer zintegrowany z obudową monitora. Bez problemu znajdziesz coś w cenie podobnej do typowego netbooka. Oczywiście ma to sens przy założeniu, że nie zależy Ci na mobilności (ale o tym nie wspominałeś).

:roll:


(K Lukasik) #5

Znaczy na mobilności to by mi zależało wiosną, latem, a tak jesień i zima to byłby tylko po domu przenoszony z kąta w kąt :wink:. Czyli jesteście raczej na tak, czy nie? I czy Windows 7 Starter w miare dobrze chodzi na 1 GB RAM czy od razu muszę dołożyć drugie giga?


(Azazel33) #6

win 7 dziala dobrze przy 1 GB pamieci lecz widzialem Atoma w akcji podczas gry w csa - taniec fpsow od 3 do 40 wiec nie bylo to grywalne, pomysl nad notebookiem.


(K Lukasik) #7

A zobaczcie ten link: http://www.youtube.com/watch?v=0wH1OsqMCUM . Z tego co tu widzę to CS dosyć płynnie chodzi...


(Azazel33) #8

zrobisz jak uwazasz :wink:


(kamil_w) #9

To co napisałeś w pierwszym poście da się zrobić na netbooku, ale jest to średnio wygodne. Tak więc jestem bardziej na "nie". Chyba, że mowa tu o 12-calowym sprzęcie z procesorem dwuwątkowym lub dwurdzeniowym, gdzie komfort pracy jest trochę wyższy.

W sumie najważniejsze pytanie i od tego trzeba było chyba zacząć: ile chcesz przeznaczyć na tego netbooka?


(K Lukasik) #10

Chciałbym, żeby był jak najtańszy, mogę przeznaczyć na niego maks. 1300 zł. Widziałem w sklepie Acer'a D260, który ma bardzo ładny design, Windows 7 Starter, ale najgorsze jest to, że jego pamięć RAM jest wlutowana w płytę główną i wymiana jest niemożliwa przez to. Jego cena w Media Markt w Wałbrzychu wynosiła 999 ,- PLN. Jak myślicie, zastanowić się nad nim? Może macie jakieś inne propozycje?


(Huba4) #11

U mnie Win 7 chodzi kiepsko na netbooku. 1GB to ewidentnie za mało. Pamięci tanieją nie ma się co zastanawiać nad dokupieniem drugiej kości.