Netbook Windows 7 Starter czy Windows Ultimate7 x32 lub x64

Mam Nebooka firmy Samsung model n150 plus i zastanawiam się nad przeinstalowaniem Windws 7 starter na Windows 7 Ultimate - podpowiedzcie czy to dobry zabieg?

Windows wolno działa mimo iż nie jest obciążony antywirusem ( Avast Free i zapora systemowa) Ale przy przewijaniu stron przy przeglądarce Chrome widzę przycinanie.

Wykorzystasz wszystkie zalety systemu Windows 7 Ultimate? Myślę że sensowniejszym rozwiązaniem będzie dodanie ramu do netbooka. Jeśli do tego uprzątniesz autostart, odinstalujesz zbędne programy, zdefragmentujesz dysk i uprzątniesz go np. CCleanerem całość powinna zacząć działać nieco lepiej

Windows 7 wymaga 2 GB RAM dla optymalnej i wydajnej pracy. Nie masz po co instalować wersji 64 bitowej. Wersja 64-bit jest dobra tylko dla komputerów z 4 GB RAM lub więcej. Lekkim i skutecznym systemem ochrony jest ESET Smart Security 5. MSE bardzo obciąża CPU, Kaspersky jest pamięciożerny, Norton podobnie. Avast i AVG to pomyłka… (czytaj: słaba skuteczność, wysokie zużycie zasobów)

Jeżeli masz legalną wersję Windows 7 nawet w wersji Ultimate, możesz ją zainstalować na netbooku pod warunkiem, że wyposażysz urządzenie w 2 GB RAM.

Bzdura nr 1 - wersja x64 wcale nie jest dobra “tylko” dla komputerów z RAM 4 GB lub więcej :arrow: pójdzie bez problemu na 2 GB. Ona jest po prostu dla nich przeznaczona z tego powodu, że jej architektura pozwala na wykorzystanie i odczyt 4 i więcej GB RAM-u.

Bzdura nr 2 - “Lekkim i skutecznym (…) jest…” - primo, wyczuwam tutaj jakąś autoreklamę, secundo - darmowe antywirusy wcale nie są takie słabe, odsyłam do opublikowanego niedawno na łamach dp testu darmowych antywiusów.

A co do problemu w temacie - po pierwsze wywal crapware z tego netbooka, oczyść autostart jak już wyżej wymieniono, i jak masz fundusze, to po pierwsze inwestuj w RAM jakiś, 2 GB może być, a możesz też, o ile platforma na to pozwala, wrzucić więcej (np. do 3 GB lub 4 GB).

Hitm3n

x64 wymaga większej mocy obliczeniowej. Kryptoreklama? :smiley: AV Comparatives i AV TEST są NIE zależnym audytem kontroli jakości ochrony antywirusowej. Dobreprogramy.pl to wortal. Zapoznaj się z wynikami ze wspomnianych instytucji a potem się zastanów czy aby na pewno Avast nie jest zbytnio faworyzowany… :smiley: Oczywiście ostatni test wygrał Ashampoo…

Powiem tak:

masz wydajny sprzęt inwestuj w Kaspersky/Norton

masz netbooka: ESET

Darmowa ochrona AV bywa ryzykowna… obejrzyjcie:

Mam SAMSUNGa model N150 i powiem ci, że chyba wszystko było by lepsze niż Win7. Działa to to makabrycznie. Praktycznie nie wyłączam go, tylko używam hibernacji bo uruchamia się tak, że zdążę herbatę zrobić sobie zanim pokarze pulpit gotowy do pracy. W moim przypadku jestem skazany na 7 Starter, gdyż jest to netbook służbowy i nie mogę w nim nic kombinować. Myślę że na XP było by trochę lepiej, zwłaszcza jakby go odchudzić odrobinę. Kolega z pracy który posiada taki sam model ale prywatny, zainstalował na nim Ubuntu dla porównania. Tak samo mulasto to działa. Generalnie to nie jest wina systemu jako tako, tylko tego kaleki Atoma. Dwu rdzeniowy 1600 MHz, a działa jak mój stareńki Celeron 300, słowo daję. Co do 7 Ultimate to myślę, że skoro Starter ledwie co działa to Ultimate zarżnie ten sprzęt do reszty. Pomijam wielkość pamięci i to że ten model obsługuje max 2GB. Sprzęt nadaje się do sprawdzania sieci, poczty i korespondencji firmowej, ewentualnie zdalny pulpit, ale tu ekran jest ciut za mały. Taka bardzo mobilna, długo pracująca na baterii platforma do testowania /wsparcia. Brat posiada nettopa foxcona na AMD E350. Wsuwa 18W, ale wydajność nawet w XP zabija wszystkie atomy. Mój N150 wydaje się przy jego nettopie kalkulatorem i to nie jest śmieszne, bo ludzie za to płacą nieraz niemałe pieniądze. Masakra.