Netcut jak to sprawdzic?


(Stojan) #1

witam mam połaczone 8 kompów przez siec z internetem i czasami nie którzy z nich nie maja internetu jak mozna sprawdzic czy czasami nikt z naszej sieci nie ma zaistalowanego netcut'a i nie odłancza nie których ?? prosze o jak najszybsza pomoc !!


(123448) #2

jeżeli jesteś zwykłym uzytkownikiem to tego nie da się chyba sprawdzić...chyba że możesz zadzwonić do admina sieci i się spytać czy były jakieś śpięcia w sieci, czy coś poprawiali w łączach itd. może cię to naprowadzi jakoś na jakiś trop...:stuck_out_tongue:

BTW

jeżeli jesteś administratorem sieci i chcesz zablokować możliwośc działania użytkownika u którego odkryłeś że posługuje się netcutem to możesz przypisać statyczne adresy mac na serwerze żeby nikt nie bawił się w war driving :wink:

Na firewallu nic z tym nie zrobisz, bo netcut dziala w sieci lokalnej rozsylajac falszywe pakiety arp reply do swoich "ofiar", mozna jakis skrypt napisac do przeciwdzialania takiemu dzialaniu (zmusic serwer do wysylania wlasnego arp reply bez koniecznosci zapytania ze strony klientow) albo stworzyc na komputerach w sieci (klientach) statyczny wpis arp laczacy MAC adres serwera z jego IP (najprostsze). :wink: