Netgear D1500 - problemy z DNS?

Witam,

Od 2 dni mam dziwny problem. Otóż po godzinie 15-ej przestają mi wyświetlać się strony WWW, mimo że internet jest i mogę np. bez żadnego problemu rozmawiać na Skype. Teraz wszystko hula jak należy, ale przedwczoraj gdy próbowałem zmieniać DNS to nawet to nie pomagało - wyświetlał się jedynie komunikat o zmianie sieci lub nietypowym ruchu z mojej sieci. Dzwoniłem na infolinię Orange, sprawdzili to i niby wszystko jest ok, ale skąd te popołudniowe przerwy? Gdyby przeprowadzali jakieś prace konserwacyjne to by powiedzieli, a tu ciach i po godzinie 15-ej internetu nie było zarówno wczoraj, jak i przedwczoraj.

Mój router to Netgear D1500. Komp czysty, zero wirusów.

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Hej,

  • Nie masz w routerze zaznaczonego harmonogramu pracy?
  • Albo ustawionych blokad rodzicielskich?

Pozdrawiam,
Dimatheus

nie, nic z tych rzeczy :slight_smile: do przedwczoraj wszystko chodziło normalnie cały czas :slight_smile:

Hej,

  • Czy dzisiaj też pojawił się wspomniany problem?
  • Czy brak dostępu do sieci dotyczy wszystkich urządzeń w sieci lokalnej czy tylko jednego?

Pozdrawiam,
Dimatheus

o dziwo dzisiaj nie :slight_smile: miał przyjechać do mnie ktoś z Orange żeby sprawdzić co się dzieje, ale chyba sami doszli do tego o co kaman i naprawili - przynajmniej na to wygląda :slight_smile:

problem polegał na tym że internet działać działał, tylko nie było możliwości przeglądania stron - komunikatory czy inne softy wymagające dostępu do sieci działały bez zarzutu :wink:

Jesli ten router wskazywał siebie jako dns (czesto to tylko cache), być może działał niepoprawnie. Ustaw w dhcp DNSy Googla lub OpenDNS.