NETGEAR DG834G - Błąd instalacji?

Witam. Jestem absolutnym nowicjuszem w dziedzinie wirelessów, więc i sposób wyrażania się będzie dość łopatologiczny. Mój dzisiejszy problem przedstawia się następująco:

Zakupiłem Laptopa (wbudowane Wi-Fi, system Vista Home), którego chciałbym bezprzewodowo połączyć z internetem za pośrednictwem routera NETGEAR DG834G. Moje łącze to Chello 1,5mb.

Problem jest taki, że po podłączeniu routera zgodnie z instrukcją (Modem -> Routeer -> Komputer PC) podczas instalacji wyskakuje okno “Ponowne uruchamianie Sieci” (wszystko dzieje się w Instalatorze spod IE). Tam leci taki ładny paseczek od 0 do 100%. I leci i leci i doleciał. No i na tym sie skończyło. Doleciał do końca, żadne okno potwierdzające nie wyskoczyło, tylko po prostu sobie tak wisi. Pisało że powinno trwać około 2 minut, po pół godziny stwierdziłem że coś tu jednak nie halo. Wyłączyłem instalatora (zapewne nigdy nie skończył konfigurować), i pach, internet w PC działa. Jednak w żaden sposób nie mogę skonfigurować sieci bezprzewodowej z laptopem. Laptop po prostu tego nie widzi. W ogóle żadnej sieci nie widzi (nie wiem czy powinien, ale mieszkam na osiedlu, więc może miałby szansę coś wyłapać. Próbowałem konfigurować poprzez windowsa i tą metodę z Flash’em USB - niby oba komputery pomyślnie zakończyły operację, jednak laptop dalej tej sieci nie widzi ( w PC także zresztą jej nie ma, choć gdy włączam to coś do Kreowania sieci bezprzewodowej, wpierw się pyta czy zmieniać tę już istniejącą.

mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi, choć wiem że to dość pomieszane z poplątaniem. Za pomoc bóg zapłać.

NIEKTóRE NOTEBOOKI mają przełączniki w obudowie które trzeba zmienić z “OFF” dać na “ON” czyli włączony i poczekać do 1 min.

co do samego systemu to: nie raz się spotkałem z tym że trzeba wyłączyć wszystkie bramy firewale itp. gówna bo to one najczęściej blokują Wi-Fi.

i trzecia sprawa router ma wi-fi antenka też jest ale to wcale nie znaczy że opcja w routerze jest włączona. i że wi-fi jest widoczne

zalecał bym ci poprosić kogoś kto sie na tym zna aby ustawił wszystko no i oczywiście włączył zabezpieczenia bo tak to ci sie pół osiedla będzie podpinać. pod twoje łącze.

I jeszcze jedno na jednej stronie Znalazłem opis

Stan sprzetu: Nowy Szybkie, kompletne i stale rozwiazanie, dzielenie abonamentu NEOSTRADY na kilka komputerow. Urzadzenie jest jednoczesnie modemem ADSL, routerem WI-FI, podwojnym firewallem SPI oraz 4-ro portowym switchem. Konfiguracja jest banalnie prosta i ogranicza sie praktycznie do podlaczenia lini telefonicznej i pozostalych komputerow. Mozliwosc zmiany MAC adresu dzieki czemu pozostale komputery podpiete do routera sa niewidoczne.Bezuzyteczny modem USB mozna wstawic do szafy. Protokoly : Static and Dynamic Routing with TCP/IP, VPN pass-through (IPSec, L2TP, PPTP), NAT, UDP,RIP, PPPoE, PPPoA, Classical IP, DNS, DHCP (client & server)Zarzadzanie : HTTP Dodatkowe cechy :Remote Management,Port Range Forwarding,Exposed Host (DMZ),DNS Proxy,URL Content Filtering,E-mail AlertsRFC Support:IPSec tunnel mode DHCP server DHCP client NAT (many-to-one) IP Control Protocol Bridged Ethernet EncapsulationPPP over Ethernet PPP over ATM Classical IP over ATMPorty : 1 x modem - ADSL - RJ-11 ( WAN ) 4 x network - Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45

Wspolpraca : UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows 98/ME/NT/2000/XP

:twisted: :twisted: :twisted:

nie ma słowa o vista :slight_smile:

Na ruterze nie ma żadnych przełączników, więc raczej nie o ruter chodzi, tym bardziej że Pali się lampka informująca że WiFi działa i ma się dobrze.

Powyłączałem wszystkie firewalle i zapory windowsowe (błe) i mamy postęp. W viscie na laptopie odblokowała się funkcja “Odnajdywanie sieci”. Tylko że dalej nic nie odnajduje ;( na laptopie takich przełączarek też nie ma.

A takich znajomych z radiówką nie posiadam ;(

Faktycznie. Na stronie znalazłem łatkę do visty, ale ona jest odpowiednikiem instalki tej, która powinna bezproblemowo działać na XP, a na nim chyba powinny być wszystkie sterowniki i inne tkie, a vista tylko chwytac ta siec.

W media (tam zakupione) powiedzieli że to wina różnic pomiędzy systemami (kochamy viste), więc twoje przypuszczenia się sprawdziły :slight_smile: Teraz tylko trzeba znaleźć sposób żeby to ruszyło…

witajcie, rok temu udalo mi sie to zrobic bez zadnych problemow. Teraz zrobilem formatowanie kompa, zresetowalem router i za chiny nie chce mi sie polaczyc laptop z internetem. Mam identyczny problem co ovne rok temu i sprawdzalem wszystko co napisal gallus. Pytanie do ovne’go jesli tu bywasz: w jaki sposob rozwiazales ten problem? Moze ktos inny bedzie wiedzial? Prosze o pomoc