Netgear DGN1000 czy Netiaspot który lepszy?


(disign) #1

Witam,

mam w domu dwa rutery mój stary Netgear DGN1000 i Netiaspot. I tak się teraz zastanawiam który z nich jest lepszy?

Który z nich jest wydajniejszy waszym zdaniem?


(dymsza4) #2

Sam mam w domu router Netgear który działa bez problemu. A w firmie mam Netiaspot i już mi wymieniali na nowy bo tamten rozłączał internet i nagle padała sieć bezprzewodowa.


(Artur520) #3

Sam w domu korzystam z Netgear DGN1000 i jestem mega zadowolony. Jedyny problem to jego nieodporność na burze. Porty potrafią padać jak jakieś większe napięcie z sieci pójdzie. Komputer był wyłączony, router niestety nie. Listwa była podłączona do prądu, zasilanie było włączone. Od tamtej pory w burze wyłączam całkowicie z gniazdka.


(IrasDeeJay) #4

Sorry za podbijanie, ale gdy zobaczyłem ze dyskusja jest o DGN1000, nie mogłem sie powstrzymać. Swgo czasu byłem użytkownikiem DGN1000. Dostałem go gdy podpisałem umowę o internet z VirginMedia (UK) Powiem tak. Większego gow@! w życiu nie miałem. Przechodzilem męki pańskie z tym routerem. Jestem cholernie pedantyczny jeśli chodzi o sieć w domu. Cała sieć była u mnie na “sztywno” Konkretny komputer - konkretne IP. Jest to dla mnie o tyle ważne ponieważ mam kilka przekierowanych portów. Z tym routerem nigdy moje ustawienia nie działały w 100%. Zawsze było tak ze sprzęty dostawały nie właściwe adresy IP. Wielokrotnie komputery nie chciały sie łączyć z siecią bezprzewodową. Dopiero po ustawieniu w kompie IP na automat, (na wszelki wypadek w komputerach rowniez mam manualne przypisywanie adresow IP), komputer sie łączył i dostawał znowu nie to IP co trzeba, mimo ze miał zrobiona rezerwacje po MAC.

Nie było dnia żebym nie miał problemu z tym routerem. Aktualizacja firmware nic nie dawała. Ja na twoim miejscu trzymalbym sie z dala. Finał był taki ze router roztrzaskalem młotkiem. Pewnego dnia miałem go po prostu dość. Kilka miesięcy pózniej zmieniłem ISP i Virgin poprosił o zwrot routera. Powiedziałem co zrobiłem, no i musiałem zapłacić karę £40 ale nawet sobie nie wyobrazasz jaka satysfakcję miałem gdy po pokoju latały plastikowe elementy gów$!?%@ego Netgear DGN1000. Dzisiaj używam routera od Sky i jak na razie jeszcze mnie nie zawiódł. Polecam natomiast Netgear DGN3300 - dobry router. Używałem dosyć długo i tez mnie nie zawiódł.


(zypolit) #5

To jest dosyć stary model, ja bym radził wyższy z tej samej serii - Netgear DGN2200

Stabilność łącza, dobry zasięg to raz, a dwa, że ten router posiada już wszystkie najważniejsze funkcjonalności - USB, Qos.

Radzę kupować sprzęt na czasie :wink: