Netgear DGN1000 Router Wifi 150 ADSL- Problem z podłączeniem

Witam.

Kupiłem na Allegro Netgear DGN1000 Router Wifi i moje pytanie brzmi tak jak go podłączyć żebym żebym mógł korzystać z wi-fi

(konkretnie ten: http://allegro.pl/router-netgear-n150-a … 44607.html )

z tyłu są takie wejścia pierwsze to rj-11 jest ono od adsl, a reszta żółtych to lan które podłącz sie do komputera:

67785195162945765032_thumb.jpg

w internecie znalazłem instrukcje ale nie znalazłęm ttam odpowiedzi na mój problem :frowning: :

https://hotfile.com/dl/249914964/d834b7 … 0.pdf.html

w zestawie miałem jeszcze kabel lan i rj-11 i takie dwie rzeczy nie wiem do czego one:

68627807265506867984_thumb.jpg

48909783237950306191_thumb.jpg

A masz neostrade czy coś podobnego? Albo w jaki sposób łączysz się z internetem? Jeżeli masz ip przydzielanie z automatu, jak wepniesz w któryś z portów lan, powinien zadziałać jako Switch/most. A to są wtyczki do gniazd telefonicznych, do których podłączasz albo telefon stacjonarny albo modem adsl.

Nie mam neostrady, mam internet od lokalnego dostawcy (http://ar-net.pl/index.htm)

Z internetem łączę się przez kabel LAN który mam podpięty pod komputer wi-fi jest mi potrzebne tylko do telefonu.

Nie wiem czy mam ip z automatu.

Do tego pierwszego czarnego wejścia rj-11 można podłączyć kabel od telefonu stacjonarnego bo próbowałem.

Jeszcze sprawdzę to “jak wepniesz w któryś z portów lan, powinien zadziałać jako Switch/most.”

Przeniesiono z działu System operacyjny Windows Vista.

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Mam telefon z TP i na puszce są 2 wejścia rj-11, jedno jest podpisane telefon, a drugie modem/faks.

Zauważyłem jeszcze że gdy pod pierwsze wejście LAN podłącze kabel Lan to kontrolka świeci sie na zielono, a jeśli nie jest on podłączony świeci sie na pomarańczowo.

Nie o to mi chodziło. Zapewne inny router z wifi będziesz potrzebował.

ok, thx

Skoro nie masz łącza dsl, to po co kupowałeś router z modemem dsl? Jeśli twój dostawca przydzieli Ci drugi adres IP, np. jeśli przydziela adresy prywatne, to ten router może służyć co najwyżej za przełącznik. Jeśli kabel od internetu masz na złączu RJ-45, to ten router sprzedaj i kup bez modemu DSL, tj. szukaj w opisie 1 port WAN RJ-45.

Na chwilę obecną, tymczasowo routerem może być twój komputer. Możesz to rozwiązać na dwa sposoby: 1. Jeśli masz Windows 7 i kartę sieci bezprzewodowej oraz sterownik, który posiada odpowiednie wsparcie, możesz stworzyć punkt dostępowy, tzw. hosted network; 2. Jeśli pierwszy punkt nie jest możliwy do zrealizowanie i posiadasz przynajmniej dwie karty sieciowe, do jednej podłączasz kabel od internetu, a do drugiej kabel od routera z portu LAN i włączasz udostępnianie połączenia sieciowego. Wadą takiego rozwiązania jest to, że komputer musiałby działać cały czas, dlatego można je potraktować jedynie jako tymczasowe.

Mam telefon stacjonarny z TP i na puszce są 2 wejścia rj-11, jedno jest podpisane telefon, a drugie modem/faks, czy jeśli podepnę router pod to wejście modem/faks (6 styk) to będzie om działał??

Nie, nie będzie działał, bo twój dostawca nie oferują łącza DSL, a skoro nie masz Neostraty, to na łączu telefonicznym nie masz wykupionej usługi dostępu do internetu. Oczywiście możesz korzystać z internetu na łączu telefonicznym, ale potrzebny Ci modem telefoniczny dla połączeń wdzwanianych.