Netgear DGN2000 problem z załączeniem

Witam. Otóż mam problem z powyżej podanym routerem. Włączam zasilanie migną wszystkie diody ETHERNET i wszystko gaśnie. Nie zaświeca się dioda POWER. Więc serdecznie prosiłbym o radę jak mogę poradzić sobie z tym problemem. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Może być uszkodzony układ zasilania, jeśli tak to nic z tym nie zrobisz chyba że znasz się na elektronice.

Jeśli jest na gwarancji, skorzystaj z tego.

Mam jeszcze jedno pytanie. Co mogło być powodem awarii tego urządzenia?

Wszystko. Na myśl przychodzi mi głównie przepięcie w sieci, ale prawdopodobnie jest nią niedbałe wykonanie i np. zimny lut.

Ja myślałem ,że zasilacz dozuje za duże napięcie ,ale wziąłem inny zasilacz i tam też to się działo.

Ps. ma ktoś jakiś schemacik do tego routera. Jak tak to bardzo prosiłbym o wysłanie na maila: krzysztof_p_95@wp.pl

lub poda link do strony.

Zbyt duże napięcie prawdopodobnie spowodowałoby spalenie sprzętu, tak więc nic dziwnego że po podłączeniu mniejszego ci nie działa.

Inna sprawa, że zasilacz który był w komplecie z routerem ma napięcie do niego dostosowane. Poza tym w zdecydowanej większości urządzeń obowiązuje to samo - 12V.

Ważna jest też moc zasilacza jak użyjesz takiego który daje więcej prądu to możesz spalić sprzęta (mimo że ma odpowiednie napięcie) a jak daję mniej niż oryginalny to może nie wystarczyć mocy i wtedy po prostu router nie zadziała.

W tym problem ,że to był orginalny zasilacz dostarczony wraz z routerem.

To nie ma znaczenia. Ważne jest napięcie. Jeśli zasilacz będzie miał więcej watów/amperów (na jedno wychodzi, przy zasilaczach zewnętrznych chyba częściej podaje się natężenie niż moc) niż trzeba, po prostu nie zostaną w pełni wykorzystane jego możliwości. Natomiast kiedy będzie za mało, zasilacz się spali. Bo nie wytrzyma takiego prądu. A w najlepszym wypadku da za słaby prąd na router.