Netgear DGND3700Bv2 - Zmiana języka GUI

(Krasnal500) #1

Witam,

(JNJN) #2

Z reguły język powinien być składnikiem firmware routera - choć tego nie znam, to gdybam?

Może reset sprzętowy przyciskiem na routerze coś da.

(Krasnal500) #3

Robiłem reset po aktualizacji firmware. Na wcześniejszym firmware też nie mogłem zmienić języka.

Router ma od kilku dni.

Pod tym ftp z pierwszego postu są pliki językowe, np. DGND3700Bv2-V1.0.1.5PLK-Language-table może da się to w jakieś sposób dograć?

(JNJN) #4

Tak zapytam w Polsce kupowany?

A co instrukcja na to?

Wszędzie podają, że wykonuje to automatycznie, czyli powinien pobrać w ten sposób jak robisz.

Może zapora,antywirus blokuje?

(Krasnal500) #5

Kupiony w Polsce. A czy z sklep miał z od polskiej dystrybucji to nie wiem.

W każdym razie łatwo tego routera w Polsce nie można było dostać, większość polskich ISP ma łacza pod Annex A, a ja jestem w Dialogu i mam Annex B.

Napisałem do supportu. Zdziwiony byłem tak szybką odpowiedzią na mój problem. Praktycznie w krótkim czasie wymieniłem się informacjami z konsultantem.

Dowiedziałem się że wersja A czyli pod Annex A miała ten sam problem i zostało to naprawione.

Napisał że poinformuje to odpowiedni dział w celu naprawy problemu, mówił że pewnie fix od A będzie pasował do B.

Muszę czekać.

Co mnie zdziwiło to to że ta sama wersja firmware jeśli chodzi o numer z ftp i downloadu netgear różnią się.

Na ftp jest wadliwa wersja.

(JNJN) #6

W ogóle dziwne rozwiązanie, bo z reguły języki są składnikiem firmware routera.

(Krasnal500) #7

Zgodzę się, same tabele języka to ok 124KB. Z tego co wiem brakuje tylko kilku, więc po co nie integrować.

I samo jeszcze pisanie funkcjonalności do pobierania języka, kompletnie bez sensu.

W sumie mógłbym zostawić sobie język angielski, ale zapłaciłem za urządzenie więc musi działać.

Też nie jestem sieciowcem i wszystkiego nie znam.