Netgear DGND3700Bv2 - Zmiana języka GUI

Witam,

Z reguły język powinien być składnikiem firmware routera - choć tego nie znam, to gdybam?

 

Może reset sprzętowy przyciskiem na routerze coś da.

Robiłem reset po aktualizacji firmware. Na wcześniejszym firmware też nie mogłem zmienić języka.

Router ma od kilku dni.

 

Pod tym ftp z pierwszego postu są pliki językowe, np. DGND3700Bv2-V1.0.1.5PLK-Language-table może da się to w jakieś sposób dograć?

Tak zapytam w Polsce kupowany?

 

A co instrukcja na to?

 

Wszędzie podają, że wykonuje to automatycznie, czyli powinien pobrać w ten sposób jak robisz.

 

Może zapora,antywirus blokuje?

Kupiony w Polsce. A czy z sklep miał z od polskiej dystrybucji to nie wiem.

W każdym razie łatwo tego routera w Polsce nie można było dostać, większość polskich ISP ma łacza pod Annex A, a ja jestem w Dialogu i mam Annex B.

 

Napisałem do supportu. Zdziwiony byłem tak szybką odpowiedzią na mój problem. Praktycznie w krótkim czasie wymieniłem się informacjami z konsultantem.

Dowiedziałem się że wersja A czyli pod Annex A miała ten sam problem i zostało to naprawione.

Napisał że poinformuje to odpowiedni dział w celu naprawy problemu, mówił że pewnie fix od A będzie pasował do B.

 

Muszę czekać.

 

Co mnie zdziwiło to to że ta sama wersja firmware jeśli chodzi o numer z ftp i downloadu netgear różnią się.

Na ftp jest wadliwa wersja.

W ogóle dziwne rozwiązanie, bo z reguły języki są składnikiem firmware routera.

Zgodzę się, same tabele języka to ok 124KB. Z tego co wiem brakuje tylko kilku, więc po co nie integrować.

I samo jeszcze pisanie funkcjonalności do pobierania języka, kompletnie bez sensu.

 

W sumie mógłbym zostawić sobie język angielski, ale zapłaciłem za urządzenie więc musi działać.

Też nie jestem sieciowcem i wszystkiego nie znam.