Netgear R6400 - proszę o opinie

Proszę o opinie na temat routera Netgear R6400.
Co o nim myślicie? Czy to jest dobry router do domu?
Jakie ma wady, a jakie zalety, itp. Może ktoś go używa, albo używał?

mam i używam już dość długo. sporo zalet ale są wady oczywiście.

  • dobre wifi, nie zrywa i mocne
  • sporo opcji konfiguracyjnych
  • cały czas wychodzą aktualizacje, ale przed aktualizacją najlepiej zrobić restart routera bo sama aktualizacja jest strasznie długa
  • usb 3.0 tylko na froncie i trudno tam elegancko podpiąć dysk zewnętrzny
  • można używać jako mała chmura - ja walnąłem tam wd ultra 1TB i mam tam backup zdjęć synka + reszta rodzinki ma do nich teraz dostęp a koszt free w porównaniu do dropboxa czy innych
  • przekierowywanie portów jest beznadziejne tj. jak ustawić na stałe to luzik ale jak ktoś chce przekierowanie włączać i wyłączać jednym przyciskiem (np. open wrt tak ma) to niestety brak takiej opcji -> musimy całe przekierowanie usunąć a potem dodać od zera za każdym razem lub mieć dany port cały czas wystawiony na zewnątrz czego nie polecam w dzisiejszych czasach
  • diody mocno świecą ale ktoś pisał że podobno da się to jakoś zmniejszyć, ja użyłem taśmy izolacyjnej :slight_smile:

cena/jakość spełnia swoje zadanie. mam go obecnie już prawie 2 lata i nie myślę o zmianie.

No tak, a tym już gdzieś czytałem też w innych miejscach w sieci.

To może zapytam trochę inaczej.
Czy do zwykłego używania w mieszkaniu taki router jest ok, czy może nie ma sensu, bo będzie się “nudził” i spokojnie można kupić coś za ½ czy nawet ⅓ tej kwoty?

Jaki masz internet, tzn prędkość?

A widzisz, nie podałem, a to w sumie ważne. :slight_smile:
W obecnej chwili to połączenie kablowe Fast Ethernet (100 Mb/s). I przeważnie takie transfery są na obecnym routerze osiągane. Z tym, że obecny router (Cisco Linksys E2000) będzie pracował gdzie indziej, a tu muszę mieć coś nowego.

Czyli masz internet o prędkości 100Mb/s czy tyle masz obecnie bo tyle tylko po kablu daje obecny router?

Pytam ile maks masz prędkość pobierania internetu, a nie ile port routera daje.

Wiem o co pytasz i tak też odpowiadam: Internet o prędkości 100 Mb/s. Dodatkowo podałem model obecnego routera, a on ma wszystkie porty LAN i WAN Gigabit Ethernet (1000 MB/s), więc nie może ograniczać.

Z tym, że nie wiem co będzie kiedyś, a routera nie kupuję na rok… :wink:
Z drugiej strony, skoro większej prędkości obecnie nie będę miał, to może nie warto, może lepiej kupić coś taniego, a jeśli będzie potrzeba, to wtedy się go zmieni na coś nowszego…
W domu mam podłączonych do 13 urządzeń, 6 po kablu i najczęściej 7 po WiFi.

Jeżeli będziesz dalej korzystał z kabla, to nawet te tańsze Ci tyle powinny zapewnić. Problemyz aczynają się z wifi.

Na światłowodzie Orange u kolegi testowałiśmy 4 rózne routery za stówke, około 250 zł i jakiś Netgear nie pamiętam modelu za 400 zł. Tylko na Netgearze oiszedł 100Mb/s bo ma porty Gigabitowe, na pozostałeych było maks 90Mb/s, 95 w oirywach, a jeden po dwóch dniach spalił sie.

Do takiej ilości urządzeń to już pasuje coś markowego, co nie będzie się przegrzewało i zawieszalo. 100mbps pewnie niebawem tez zwiększysz bo to dzisiaj raczej niska prędkość.
A jak już wydajesz trochę grosza na router to sprawdź od razu czy ma wsparcie openwrt ddwrt, bo jeśli kiedyś producentowi znudzi się aktualizowanie sprzętu to będzie się można poratować OpenSource :wink:

Dlatego całkiem fajnym pomysłem jest zakup routera od mikrotika, właśnie ze względu na częste aktualizacje oprogramowania i dobre wsparcie producenta.

Tylko panel sterowania jest zamieszany bardziej niż to konieczne.

Witam, mam pytanie czy w routerze Netgear R6400 jest opcja Klonowania adresu MAC,

Chciałbym wpisać swój wlasny MAC routera jak w np. routerach tp link opcja Clone MAC.

Jest coś takiego w tym modelu?