Netgear WNR 2000 konfiguracja

Czy ktoś z użytkowników Neatgear WNR2000 może mnie oświecić jak wejść na stronę konfiguracyjną rutera. Poprzez eksplorator po wyświetleniu sieci web wyskakuje komunikat o nazwę użytkownika i podanie hasła (takiego nie zakładałem).

Witam.

Podstawowe dane: login i hasło, to z reguły admin a hasło 1234

Dzięki za odpowiedź. Właśnie doczytałem, że login to admin , a hasło 1234 lub czasem password.

A jakbyś odwrócił router i poczytał co jest napisane pod spodem, wiedziałbyś wszystko dokładnie.

Netgear ma prostą konfigurację i bez instrukcji można się obejść :). A ustaw na tym WNR2000 opcje filtrowania treści powiedz jak to sprawdza się w praktyce.

Na przyszłość dla wszystkich ze starszymi modelami routerów i z tym samym problemem podaję linka do tabelki z domyślnymi hasłami dla różnych producentów:

http://www.phenoelit-us.org/dpl/dpl.html

Po wpisaniu torrent filtruje ładnie (Blokowanie witryn) tzn. gdy wklepiesz w google torrent wyskakuje komunikat, że nie można odnaleźć treści (Web Site Blocked by NETGEAR Firewall). Routerek dobry. Wcześniej serfowałem na Belkinie (był naprawdę w porządku) i po zakupie nowego Belkina N doznałem szoku gdy zobaczyłem jak wykonane jest wejście AC/DC.

A jak filtrowanie treści erotycznej? W sumie to jest najbardziej przydatne dla rodziców. Czy blokuje przynajmniej większość nieodpowiednich stron? Ogólnie jakie jest twoje odczucie na temat tego modelu netgeara? Belkin niestety ostatnio się popsuł, dlatego taka jakość wykonania :/.

Dodajesz słowo kluczowe lub nazwę domeny w zakładce Blokowanie witryn. Jeśli wpiszesz słowo “sex” to firewall będzie blokował także “sexem”, “sexik” itp (nie będzie możliwości wyszukania treści w google i innych wyszukiwarkach; trzeba wpisać najczęściej występujące słowa na stronach które chce się zablokować). Masz też opcję “Zezwalaj na dostęp do zablokowanych witryn z zaufanego adresu IP” - podajesz IP komputera z twojej sieci (Zaufany adres IP) i ten komputer będzie mógł korzystać z zabronionych treści.

Podłączone 2 laptopy, PC + PS3 i chodzi dobrze. Miałem lekkie problemy gry wybrałem protokół TKIP (WPA) zamiast AES. Plejka coś gubiła sieć. Dałem AES i na razie spokój (nie wiem czym to mogło byś spowodowane). Tak jak mówię fajny routerek i dobrze się prezentuje. Posiada wyłącznik z tyłu obudowy, także można na noc wygodnie wyłączyć. Ponadto WPS.

Wybrałem bo tamten Belkin mnie rozczarował i nie żałuje (choć w sprawie Belkina to mam wrażenie, że w sklepie mogli coś zakombinować ponieważ router miał oznaki użytkowania; po prostu po lekkim poruszeniu kablem zasilającym router się rozłączał; oczywiście kasę zwrócili; niesmak pozostał).

Pzdr.

To spoko, że można na podstawie adresu IP odblokowywać filtrację, czyli można tylko klasyfikować treści na komputerach dzieci.

Z zabezpieczeń WPA-AES jest bezpieczniejszy, więc tym na Twoim miejscu bym się nie przyjmował. Dzięki za dokładny opis, wreszcie złapałem jak działa filtracja treści w tym modelu. Taki opis może się przydać też innym, którzy wybierają teraz router. W sumie za tak niewielkie pieniądze jak najbardziej widzę, że opłacalny zakup.