Netia 1mb zamiast 2mb

(Arst18) #1

Witam, mam następujący problem. Zamówiłem w Netii jakiś czas temu usługę 2mb. Miała wejść w życie z początkiem kwietnia. Jak dotąd mam cały czas tylko 1mb. Dzwoniłem z tym do biura obsługi i oni twierdzą, że udostępniają mi łącze o szybkości 2mb. U mnie na kompie cały czas szybkość łącza widnieje jako 1,3Mb/s. Myślę, że to może być jakiś problem u mnie tylko nie wiem jak mu zaradzić. Mianowicie czy jest jakaś opcja przestawienia tego 1,3Mb/s na więcej? Dodam, że teraz jak ściągam próbny plik 10mb to prędkość utrzymuje się na poziomie 220kbps przez kilka sekund po czym spada do 135kbps (maksymalnie tyle zaobserwowałem). A może mój modem Sagem F@ST jest niewystarczający? Poradzicie mi co z tym fantem zrobić?

Dzięki i pozdrawiam

(muchozol) #2

Jeśli modem synchronizuje się na tej prędkości, to pewnie portu nie przestawili na nową prędkość. Ty sam nic w tej sprawie nie zmienisz, musisz dzwonić ponownie. Być może jak dzwonisz, to konsultant/konsultantka sprawdza wszystko od strony formalnej i dlatego wszystko jest wg. nich ok. Pamiętaj, że netia często działa na infrastrukturze TP, stąd mogą być różne nieporozumienia.

(Arst18) #3

No tak, ja mam internet na liniach TP... Będę musiał przedzwonić do nich raz jeszcze (który to już raz - nie wiem nawet...). Mam jeszcze pytanie na jakiej prędkości synchronizuje się 2mb? Czyżby 2,6Mb/s?

(muchozol) #4

Na 100% będzie się synchronizować na trochę więcej niż równe 2Mb/s, ale czy na 2,6 tego nie jestem pewien. Zdaję sobie sprawę, że niestety w takich sprawach trzeba się często namęczyć, ale innego wyjścia nie ma, niech ci wyślą montera.