Netia 20 Mb - prędkość 1.5 MB/s

Witam. Mam internet Netia 20 Mb. Czy nie powinienem mieć 2 MB/s?
Jest to połączenie telefoniczne na przewodzie rj11.
Czy to może może być wina modemu, przewodu, sygnału?

A co jest napisane w umowie? Gwarantowane 20Mbit czy “do 20 Mbit”?

Bo jeśli to drugie, to teoretycznie powinieneś mieć 2,5MB/s. W praktyce… zmiennych jest cała masa.

Jeśli pierwsze, to reklamuj.

Jakie parametry linii? Tłumienie, SNR, modulacja?
Jaki router?
Czy telefon stacjonarny jest lub był przenoszony z Orange? (dawna TP SA)

Od razu mówię, że marne szanse są na pełną prędkość, bo technologia ADSL jest bardzo wrażliwa na zakłócenia, stan techniczny linii telefonicznej oraz odległość od Centrali (liczoną wzdłuż kabli telefonicznych). Dodatkowo automat DLM jest bardzo agresywny, a odkąd go wprowadzili, to 99% reklamacji odrzucają. Nie chcę straszyć, ale może być też znacznie gorzej w przyszłości, jeśli chodzi o prędkość. Idzie zima, a stare kable na słupach bardzo nie lubią wilgoci…

Rozumiem, że ja mam ADSL? Mieszkam w kamienicy
Wiem, że jest też DSL, nie ma wtedy przewodu od gniazda telefonicznego tylko sam RJ45. Dobrze rozumiem?
Nie za bardzo kumam skąd idzie wtedy ten net i czy mogę sobie taki założyć/wykupić.
Modem Dialog AR-904MP (nie mogę znaleść żadnych parametrów)
Dali mi Netia Spot ale w ogóle się nie łączył to go oddałem

https://pl.wikipedia.org/wiki/G.Lite ?

Dawno temu byłem w TP SA teraz Dialog/Netia

Nie wiem

Powinieś mieć 2.5MB/s (20Mb/s) i jest to opcja do 20Mb/s. Speedtest.net pozwala mierzyć także w MB/s.

Nie, to jest “do 20mbps” więc powinien mieć do 2,5MB/s - zatem wszystko się niestety zgadza.

Sam miałem taką Netię, tyle że ichniejszy netiaspot ustawiał się na 12,44 mbps (1,5 MB/s) i to było max to co można było mieć realnie na moim łączu. Nic z tym nie dało się zrobić, jedynie zmiana operatora i na światłowód dało mi to co chciałem :slight_smile:

i tak masz szybko, u mnie neostrada to max 10Mb/s. Te ich neostrady lubią też gubić pakiety i mocno spadać download. Lub zmienić ofertę na gorszą w trakcie trwania umowy po modernizacji. Nie chciało mi się z nimi bawić w to i przeniosłem się na LTE i mam właśnie 20Mb/s na lte i jest ok,