Netia 20 Mbit czy Neo 20 Mbit?

Okazuje się, że instalacja (założenie wszystkich kabli, bla bla bla) w UPC ma kosztować koło 5 tyś… to chyba jednak za dużo jak dla mnie. Jedyną opcją pozostaje net po kablu telefonicznym i tu pytanie - którą opcję wybrać. W Netii mówili coś o nowszej centrali w pobliżu, ale net będzie szedł po kablach tepsy. Wiem, że prędkości są dostępne. Wcześniej miałem neo 2 Mbit i nie było tak tragicznie, jednak chciałbym się od was dowiedzieć też, jakie są wasze opinie o netii.

Witam!

Ja posiadam internet z Netii już jakieś 6 lat i szczerze mówiąc jestem zadowolony z tym że na samym początku miałem modem Speed Touch’a (dostałem z Netii), którego musiałem wymienić bo strasznie często rozłączał internet. Teraz mam z router’em ASMAX’a i jest wszystko OK z tym, że mam problemy z przeglądarką Opery, która nie za każdym razem wczytuje strony za pierwszym podejściem :). Prawdopodobnie jest to wina router’a, który ma jakieś problemy z DNS’ami, przynajmniej tak mi mówili tutaj na forum. Niestety nie miałem możliwości sprawdzenia na innym routerze.

Natomiast jeśli chodzi o całokształt to jestem bardzo zadowolony. Internet stabilny (jak ma być 8Mbit/s to tyle jest)

Pozdrawiam.

Mi w Netii internet działa o wiele lepiej niż jak miałem kiedyś TP. Zdarzały sie drobne awarie ale ludzkich błędów czy warunków pogodowych i innych takich wypadków się nie da przeskoczyć.

Jak napisał Yarema1 jedyną opcją jest tp lub netia jakby miał możliwość z UPC to pewnie nie musiał się długo zastanawiać.Tez mam w netii trzeci rok, na początku miałem 2mb teraz od nowego roku 6mb,ping ok 35ms.Ogólnie jestem zadowolony.Nie miałem zbyt dużego wyboru netia,tp lub radiówka.

Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Fakt - najchętniej brałbym upc … ale 5 tysi… A jak wygląda u nich obsługa telefoniczna? Kiedyś słyszałem, że mieli problemy i sami nie do końca “ogarniali” komu i kiedy podłączyć net. Mam telefon stacjonarny wiec puszczenie samego sygnału to nie problem, jednak orientujecie się jak obecnie wygląda procedura? Czy bywają problemy ?

Z tego co wiem to żadnych problemów nie ma. Obsługa klienta (telefoniczna) również w miarę ogarnięta, choć nie zawsze :).

Pamiętam początki z Net24, jak coś się działo to żeby dodzwonić się do obsługi technicznej to słuchałem 40-50min jakiejś głupiej melodyjki w słuchawce, aż ktoś łaskawie odbierze. Teraz zauważyłem, że organizacja jest dużo lepsza.

Jak masz telefon od TP to bierz neostradę. Po co ci kłopoty z netią na kablach TP? To konkurenci przecież

Różnica polega na tym, iż : 1. W przypadku netii można 2 razy zmienić cene netu na niższą w ciągu trwania umowy, 2 mają podobno nowszą centralę ( lepsza jakość łącza ?). W przypadku TP przez pierwsze 2 miesiące 0 zł, ale starsza centrala. Fakt, iż mam telefon w tp nie znaczy że muszę mieć net. To usługi nie powinny chyba gryźć się ze sobą…