Netia 20 Mbit za 69zł, warto?

zastanawiam się nad zmianą internetu 1 Mbit w sieci blokowej za który płacę 35 zł na Netię 20 Mbit za 69 zł. Ma ktoś doświadczenia z Netią? Dobry jest ten internet? Jak jest z łączeniem się przez router tzn czy jakość transferu będzie dobra? i Czy rzeczywiście transfer 20 Mbit będzie takim, czy niższym? Proszę o opinie i rady :slight_smile:

Dobra solidna firma, posiadam 1 Mbit, a teraz przedłużam umowe i przechodze na 6 Mbitów. Tylko że musisz wiedzieć o paru rzeczach:

  • upload jest mniejszy od pobierania bodajże 4 razy mniejszy czyli przy 1 Mbit pobieranie jest rowne 128 KB\s a upload 32 KB/s

  • zmienne ip i przymus byś je zmienił raz na 24h (wszystko jest automatycznie)

  • dobra obsługa techniczna

Jeśli dużo ściągasz to się opłaca, jeśli tylko buszujesz po necie to raczej nie potrzebny ci taki net

Ja mam Netię 20 Mb/s za 69 zł. Co prawda wyciąga tylko 16 Mb/s ale to wina starych linii w moim mieście. Poza tym solidne łącze, nie ma żadnych problemów, a za 1 zł dostałem router (chociaż i tak mam swój więc nie używam).

tak mam możliwość podłączenia tej prędkości :slight_smile: ale widzę, że dużo zależyod jakości linii telefonicznej

do kam104:

prędkość cały czas masz 16 Mbitów? Czy bywa różnie? Ile czekałeś na podłączenie i aktywację? I jeśli chodzi o router - dobry jest? Czy pomyśleć o kupnie czegoś lepszego?

W zależności od serwera, ale jeżeli jest szybki (a większość jest) to cały czas równo 16 Mb. Na podłączenie nie czekałem, bo przedłużałem umowę z 1 Mb. Ale musiałem poczekać do następnego okresu rozliczeniowego (1 miesiac). Na routerze od Netii wyciąga mi 15 Mb, a na moim (Airlive) 16 Mb - dziwne nie? Ale jest dość rozbudowany jeżeli chodzi o konfigurację.

dziękuję :slight_smile: zamawiam