Netia 20mb/s i nie restartujący się router

Witam.

Otóż mam dziwny problem. Nie wiem czy jest on zależny ode mnie w ogóle.

Posiadam router LINKSYS WAG200G oraz internet Netii po łączach TPSA - 20mb/s (a realnych chyba jest z około 12mb/s, ale mniejsza o to).

Poprzednio miałem wszystko to samo, tylko że internet to 6mb/s (tym razem było pełne) i nie było żadnych problemów.

Po podłączeniu 20mb/s często zawiesza się internet, a co gorsze, router się nie restartuje po zawieszeniu tak jak powinien.

Dzieje się to różnie, raz w nocy, raz w południe, itd.

Ostatnio były jakieś roboty przy centralce i myślałem, że może oni coś tam majstrują. Ale jak wywala neta o 1 w nocy to chyba jednak coś jest nie tak.

W sumie teraz nie wiem, bo te roboty i nowy net zaczęły się mniej więcej w tym samym czasie. Teraz nie wiem od czego to może być wina.

W ostateczności zadzwonię też do Netii czy jakiejś awarii nie mają.

Ale pytam też Was, czy może ktoś się spotkał się z podobnym problemem, bo zaczyna mnie to denerwować powoli.

Tym bardziej, że wieczorami potrzebuję stabilnego neta, który się nie rozłącza.

Linia może nie wyrabiać.

Zgłaszaj awarię do Netii, powinni cię przenieść do niższej oferty.

jak możesz to wrzuć obrazek z parametrami z routera

Ustawienia routera:

03105165196823203439_thumb.jpg

A, że linia nie wyrabia? Nie sądzę…tak jak mówię, dzieje się to sporadycznie, ale router nie chce się po takim zabiegu restartować.

Jak wiadomo okres zmiany IP trwa 24 godziny. Przez ostatnie kilka dni miałem czerwoną diodkę od internetu na routerze 2 razy na dzień.

Nie wiem czy to kwestia tych robót przy centrali obok…

Jakby coś to zadzwonię do Netii i po prostu podpytam czy może oni coś nie robią na linii.