Netia 50 Mb/s a upload tylko 1 Mbps, na cu vdsl

Hej,

Przeczytałem umowę “Na Czasie II Do 50 Mbit/s za 49,99zł” i nie znalazłem odpowiedzi. Download mam dobry 50 Mbps, ale upload tragiczny 1Mbps-2Mbps zazwyczaj ~1,5. Z tego co się orientuje na łączach vdsl mieli podnieść wszystkim do tych ~5 mb/s upload ale to tylko informacje prasowe.

Zgłosiłem to z zdjęciami z ich testera, ale wolałbym wiedzieć jak to wygląda przynajmniej w teorii.

 

Na -cu vdsl mogę się domagać tych 5mbps uploadu? samo łącze jest na centrali byłego Dialogu we Wrocławiu tylko 2 klatki są Dialog wszyscy inni vectra.

pytaj się w netii jak imasz upload ale to też zależny od tego na jakim masz łączu ten internet

Z ogółem przyjętymi wartościami upload u Ciebie jest ok, powinieneś mieć średnio 1,5 mega (50 : 8 = 6.25 (download) ; 6.25 : 4 = ~ 1,56 (upload). Jeśli miałeś mieć zwiększoną szybkość wysyłania kontaktuj się z operatorem. Możesz też sprawdzić czy u Twojego dostawcy internetu w cenniku nie ma opcji zwiększenia szybkości poprzez dodatkową usługę.

Inna sprawa, pamiętaj że w umowach podane wartości usługi są określane jak do , czyli możesz mieć te 50 mega w pobieraniu ale możesz i osiągnąć 20. Dużo zależy też od serwera z którym się łączysz czy nie ma jakiś ograniczeń.

Pomijam tutaj sytuacje gdzie są ograniczenia sprzętowe jak np. WiFi w standardzie b/g, działające inne aplikacje w systemie korzystające z sieci itp.

Problem rozwiązany,

Technicy dali odpowiedź że każdy z internetem 50 Mb/s ma prawo do odbioru 5 Mbps, zresetowali zdalnie konfiguracje routera, są drobne skoki prędkości ale rzędu 4-5 Mb/s co bardzo mnie cieszy ;).