Netia 6 mb aktywacja

Witam.Dzisiaj powinna do Netii dojść wypełniona umowa która mi przesłali (1 egzemplarz dla mnie 1 dla nich).Mówili, że internet będzie do 2 tygodni.Czy coś oprócz tego że będę musiał wpisać w router (router cerberus p6331-4a, nazwa użyt. internet hasło internet) to coś jeszcze będzie trzeba zrobić ? aktywować ? czy inne jakieś bzdury ? Czy w Netii coś się różni od orange czy neo w stosunku do ustawień routera na www ? Wydaje mi się że widziałem na stronie Netii, że można się zalogować, sprawdzić stan zamówienia itd., czy ja też mogę sprawdzić ? Chcialem właśnie sprawdzić stan zamówienia, wpisałem numer umowy, u mnie to coś takiego ****/**/JGA/**** (* - cyfry), numer telefonu 227*7*8**, i pesel ale wywaliło “brak konta o podanych ID”. Co do logowania się czy mogę się już zalogować ?

Nigdzie w umowie nie mam podanych takcih danych jak nazwa użytkownika i hasło (nazwa użytk. i haslo do pierwszego logowania mam czyli internet internet to właśnie to wpisać tam do logowania ? bo chyba nie, mam jeszcze podane hasło abonaneckie po PIN niezbędne dla identyfikacji abonanenta w systemach operatora, do czego to ? )

Nazwe urzytkownika i hasło dostaniesz podczas rejestracji usługi na stronie nie w umowie w neo

masz tak nazwa rejestracja@neostrada.pl

hasło rejestracja

A w neti masz zapewne podobnie ja robiłęm to przez ich modem bo z ruterem był problem ale przeciez hasło i nazwe urzytkownika dostajesz od nich raz wiec polecam modemowy sposób

Powiedzcie mi czy dobrze zrozumiałem. Dostaje info od nich, że internet jest podłączony, potem mam wejść na stronę aktywacyjną z Netii (tylko muszę na tym komputerze co będzie internet i do czego te dane internet internet ?), potem wpisuję nr telefonu albo umowy (nr umowy z łamanymi wpisywać ?) w dziale aktywacja internetu. Potem dostaję nazwę użytkownika i hasło, potem muszę wpisać ten kod aktywacyjny, 6 cyfrowy co mam na umowie i po tym jak wpiszę tą nazwę użytkownika i hasło które otrzymałem przy aktywacji do routera to będzie działać ?

Tam Cię poprowadzą za rączkę :smiley:

http://img2.pict.com/6f/a2/4a/3759979/0/1278364937.jpg

ale jak chce wejść z innego komputera to pisze ze "Brak dostępu do serwisu.

Prosimy połączyć się z linii Netii."To jak będę miał się wejść na tą stronę na tym komputerze na którym chce mieć ten internet jeżeli tam nie będę miał neta ?

a i jeszcze… czy przyślą albo przywiozą mi jakąś CD do tego ?

Dodane 06.07.2010 (Wt) 0:00

to powiedzcie mi co będę miał zrobić jeżeli nie będę miał ich modemu ani routera tylko swój pentagram cerberue p6331-4a i chyba plyty tez nie dostane ?

Wpisujesz w Pentagramie nazwę użytkownika i hasło (takie samo): net24 albo internet, wtedy będziesz mógł wejść na stronę Netii i aktywować łącze. Otrzymasz nowe dane, które wpiszesz do routera i już będziesz mógł wejść na każdą stronę.

Lub podłącz sobie modem usb, aktywuj na modemie a dane z aktywacji wpisz do routera.

rozumiem że obojętnie jaki modem, może być nawet stary z orange ? ZTE… a co do tego programu, to chyba nie będzie sterów do netii i tego modemu, więc co zrobić ?

Dodane 06.07.2010 (Wt) 10:34

P.S. czyli będę mógł tylko wejść na Netię czy tylko na ten link co będę miał do aktywacji ?

Modemu nie musisz wyciągać.

  1. Wchodzisz na stronę konfiguracyjną routera.

  2. Wpisujesz tam login i hasło internet/internet albo net24/net24 (któreś z tych dwóch zadziała).

  3. Wchodzisz na stronę Netii (tylko ona będzie działać) i aktywujesz łącze (przydadzą się te dane z umowy).

  4. Wracasz na stronę konfiguracyjną routera.

  5. Wpisujesz login i hasło, które otrzymasz podczas aktywacji.

  6. I już masz do dyspozycji cały Internet.

a jeszcze, czy Netia dotrzymuję słowa i podłącza internet w te ich obiecane 2 tygodnia (jeżeli nie ma żadnych błędów w umowie, te same co w tp) ?

Może zacznijmy od tego czy dostałeś już sms że usługa jest aktywna ? Byli monterzy i podłączyli linie ?

Jakbym dostał to bym nie pisał wcześniejszego postu czy wyrabiają się w te 2 tygodnie ;< Gdzie monterzy ? Przecież to idzie na TPsie a wcześniej już miałem od nich internet ? Czy chodzi ci że podłączyli u siebie ?

Myślisz że ja jestem jasnowidzem ?

Pisałem w pierwszym poście nawiązując do ustawień routera, ale ok

Jacy monterzy? Ja dostałem modem oraz instrukcję jak to podłączyć, żadni monterzy nie przychodzą w żadnym wypadku, wszystko samemu się podłącza.

Najpierw musisz dostać umowę dopiero potem może aktywować neta! Jak coś to dzwoń do biura obsługi tam Cię pokierują. Najlepiej zadzwoń i tam Ci wszystko wyjaśnią - obsługa jest pierwszorzędna.

Pozdrawiam!

ale jeżeli chodzi o tą umowę co potem im odsyłam podpisaną to do nich doszła w poniedziałek ten co był :wink: