Netia 6MB jakie powinny być prawidłowe osiągi

Witam.

Proszę o pomoc. Mam internet z Netii 6MB na łączach TP. Wydaje mi się że nie działa to wszystko jak powinno. Ściąganie mam max. 670 kb/s (nawet łącznie naraz kilka plików) obserwuję to od dłuższego czasu ściągając z wielu źródeł. Wykonałem test na stronie: http://www.netmeter.pl/ i mam takie wyniki:

http://img691.imageshack.us/img691/3343/testnet.png

do testów łącza wykorzystaj stronę speedtest.net

sprawdź jaką masz szybkość na kilku, kilkunastu serwerach

Pozdrawiam

Masz internet 6Mb (mega bitów), czyli 6144b (bitów), a więc 768 B (bajtów) i właśnie z taką prędkością (768 B) powinno ci się ściągać.

Jeszcze takie:

680958042.png

680957340.png

20100132959.png

Proszę kolegów o opinie czy wszystko jest w normie jak powinno być.

Boże święty ile razy można tłumaczyć, Emil Ci to wytłumaczył bardzo ładnie a Ty ciągle przesz w zaparte. Po pierwsze masz łącze 6Mb (sześć megabitów) NIE MB, B (bajt) = 8b (bit).

Pobieranie plików ZAWSZE pokazuje Ci w B(bajtach) nie w b (bitach) czyli 6Mb (6 * 1024 = 6144) / 8 = 768 kB. (do tego rzadko osiągniesz taką prędkość podczas ściągania bo część zawsze jest zużywana na porozumiewanie się pomiędzy serwerem a klientem czyli Tobą)

Czyli jak Ci ściąga z prędkością 670 to i tak całkiem nieźle zważając na to że żaden z obecnych operatorów NIE GWARANTUJE oefrowanych prędkości.

Speedtest Ci wykazał jaką masz maksymalną prędkość łącza i więcej nie osiągniesz bo albo to i tak jedzie na łączach TP S.A a jak na łączach netii to i tak Ci powiedzą że 6Mb to nie jest gwarantowana prędkość a raczej DO 6Mb.

Nie wszyscy są tak oświeceni jak niektórzy koledzy. Wystarczy napisać że wszystko jest jak potrzeba a nie wymądrzać się. Teraz już wiem na czym stoję. Dziękuję za opinie.

Wybacz ale nie trzeba być oświeconym aby poznać różnicę pomiędzy Bajtami a bitami. Zresztą na umowie o internet też masz pewnie napisane 6Mb nie MB.

Poza tym są tysiące takich tematów na różnych forach co oczywiście oznacza że nie jesteś sam w tym :smiley:

Może ma ktoś swoje testy prędkości łącza 6 Mb do porównania ???

@BenderBendingRodriguez

Nie zgodzę się z tym co napisałeś

Moje łącze to 4Mb/s, zerknij na test

681050702.png

A teraz prędkość z jaką ściągam pliki, więc nie twierdź że raczej tego się nie osiągnie

pobieranie.jpg

Robią Cię w konia na niecały Mbps.

Walcz o swoje, niech nie robią.

768 Kbps - taka teoretycznie powinna być maksymalna prędkość pobierania danych z serwera na Twoim łączu.

@bananjp

Jezus maria człowieku rozumiesz o co mi chodziło?? Netia jedzie na łączach TP, łącza TP w większości są miedziane i niskiej jakości i każda oferta jaką oferują to DO 6Mb (chyba że zdaje mi się że lepiej kłamią niż w UK i tego nawet nie podają), po drugie zobacz sobie jego maksymalną prędkość więc choćby stanął na rzęsach nie osiągnie maksymalnej prędkości ściągania a przy okazji zawsze stracisz parę kB na pakiety służące do “porozumiewania się” z serwerem.

Przy okazji moja matka ma łącze 1Mb i jej operator daje jej parę kB więcej właśnie na te pakiety. Nie każdy operator tak postępuje, większość trzyma się stricte prędkości jaką Ci dają. (moja matka ma 140kB maksymalny download mając w teorii łącze 1Mb ale to już tylko dzięki dostawcy że jest w zasadzie uczciwy).

@GarrD

Teoretyczną prędkość to my już obliczyliśmy dawno ale dochodzi kwestia “praktyczna” która nie zawsze zgadza się z teorią :slight_smile:

768 Kbps - takiej nie osiąga się rzeczywiście.

Natomiast około 730 Kbps jak najbardziej ludzie osiągają przy prędkości 6 Mbps w ADSL w Polsce.

No bo zastanawiam się czy nie przejść na 2 Mb porządne niż mieć nie 100% 6 Mb. Miałem wcześniej 1 Mb i pokazywało 1,3 Mb. Raz miałem awarię i technik z TP był zdziwiony że działa mi 6 Mb.

Nie wiem, o co Wam chodzi - mam Neostradę w wersji 6Mb, mieszkam na wsi, do granic najbliższego miasta jest 10km.

Tu są moje wyniki:

682117978.png

Bywa, że jest gorzej, ale zdarza się to sporadycznie, najczęściej w sobotnie popołudnia :stuck_out_tongue: ; przy użyciu menagera pobierania zazwyczaj uzyskuję prędkość powyżej 700KB/s, czasami utrzymuje się wręcz ok. 900;

Zrzut sprzed chwili:

wkl9xf.jpg

W temacie:

Testuj prędkość w różne dni tygodnia, o różnych porach dnia i nocy - zapisuj wyniki np. przez tydzień lub dwa. Jeśli w przeważającej ilości przypadków nie uzyskasz transferu zbliżonego do ideału - rozważ zmianę prędkości na niższą.

No to ja na tym samym serwerze mam:

682201098.png

682203157.png

Pisanie tutaj nic nie da.

Dzwonić do nich, niech przyślą technika.Robią w konia i tyle.A jeśli nie ma możliwości technicznych, migrować na 2 Mbps.

Ponadto wykonaj test na najbliższym, twojego miejsca zamieszkania, serwerze.

Ja mam podobny problem w MM, też mam 6Mb/s, ale nigdy tyle nie otrzymałem. Pliki zazywyczaj ściągają mi się z prędkością 710 kB/s - to jest najwyższa prędkość. Tak więc jestem oszukiwany na ponad 0.5 Mb. Jednak działam i moje reklamacje się rozpatrują :lol:

A i dobrym sposobem na przetestowanie łącza jest ściagnięcie pliku, z tej strony: www.noc.gts.pl

Pozdrawiam

Ja mam też w Multimedia internet 6Mb/8Mb i prędkość łącza sprawdzam programem Du Meter, tu np. ściągam plik z podanej przez Ciebie strony http://www.noc.gts.pl

39598157.th.jpg

Ściągnąłem z tej stronki plik 10MB i max prędkość 625 kb/s.