Netia 6mb - TP S.A. odrzuciła

Witam. Z radością czekałem na Netię 6 mb (wcześniej miałem orange 1mb, neo 1 mb). Gdy doszła do nich umowa (potwierdzili sms-em) czekałem cierpliwie, aż do tąd jak dzisiaj sprawdziłem status zamówienie w Netii po czym wyskoczyło mi coś takiego:

TP SA odrzuciła wniosek BSA (np. z powodu Braku Moźliwości Technicznych)

Do jakiej paki ci oszuści mówią mi przez telefon, że maksymalna prędkość na moim łączu to 6mb (BSA) a teraz wywalają takie coś ?! Czy w końcu da się to założyć czy jak ?

Proszę o pomoc.

Dla łącz szerokopasmowych o większej przepustowości wymagana jest określona odległość od centrali, dobra jakość kabla, wolne sloty na centrali itp.

Tego do końca nie da rady stwierdzić na odległość, dlatego po zgłoszeniu zapotrzebowania technicy robią odpowiednie pomiary na miejscu i wtedy dają ostateczną odpowiedź :slight_smile:

6Mb/s może nie ruszyć ale powinni zaproponować ewentualnie niższą przepustowość. Natomiast niestety jest wojna pomiędzy TP i Netią sam przez to przechodziłem. Wcześniej posiadałem łącze 1Mb/s Internet-DSL ale o wiele taniej mogłem uzyskać 4Mb/s z telefonem i stałym IP. Więc postanowiłem zmienić operatora. TP robiła wszystko aby opóźniać przełączenie abonenta co prawda było to przed zmianą przepisów. Ale jednak. Nawet gość odbierający modem miał jakieś obiekcje. TP niestety traci klientów na rzecz Netii. Kilku moich znajomych również zmieniło łącza i miało podobne przejścia.

Zresztą samo TP ma problemy w utrzymaniu struktury gdzie nawet działało wcześniej adsl 6Mb/s teraz działa jedynie 1Mb/s.

Ja na twoim miejscu dowiedział bym się w takim razie jaki maksymalny możesz uzyskać transfer / ofertę.

to wina tylko Tp robią tak bo klientów tracą a co za tym idzie … kasa [-X

nie ty sam tak masz mój znajomy również padł ofiarą Tp :oops: